Лудогорец победи с 4:0 като гост Славия и се приближи само на точка зад лидера ЦСКА - София.

След разочаващото представяне срещу Левски (0:0) през седмицата този път шампионите се възползваха от слабостите на съперника и безпроблемно стигнаха до успеха.

Славия пък продължава да затъва. От 8 мача "белите" имат само една победа, постигната срещу Септември на 28 юли.

Лудогорец поведе още при втората си атака в мача. След пробив отляво, топката стигна до Марселиньо, който подаде в наказателтото поле към Клаудиу Кешеру и последният простреля вратаря на "белите".

Футболистите на Димитър Димитров продължиха да владеят инициативата. В 19-ата минута Стефан Велков първо загуби топката от Марселиньо, а след това задържа Клаудиу Кешеру в наказателното поле и румънцът не пропусна да си изпроси дузпа. Кешеру беше точен от бялата точка за 2:0.

Малко след това се стигна и до първия точен удар в очертанията на вратата на Лудогорец. Ивайло Димитров стреля по диагонала, а вратарят Броун изпусна топката между краката си, но успя да я захлупи преди тя да премине голлинията.

В 33-ата минута Лукаш Саша от удобна позиция стреля над вратата. До почивката Кешеру мошеше да вкара още веднъж, но добра намеса на Стергиакис му попречи да запише хеттрик.

Само две минути след началото на второто полувреме, влезлият на почивката Лукоки се озова сам срещу вратаря след грешка на Абуд, но ударът му беше крайно неточен.

В 49-ата минута Лудогорец все пак стигна до трето попадение. Върджил Мисиджан получи топката на границата на наказателното поле, овладя я на гърди и стреля от въздуха. Кълбото се удари в напречната греда и влетя в мрежата зад вратаря на Славия.

"Белите" отгоровиха с далечен удар на Стефан Велев, който обаче лесно беше уловен от Броун.

Безобразна грешка на Емил Мартинов позволи на резервата Кишада да направи 4:0 в четвърт час преди края. В закючителните секунди Кишата отблизо стреля над вратата.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:4