Лудогорец разгроми Етър с 4:0 в последна среща от 13-ия кръг на Първа лига. По този начин футболистите на Димитър Димитров-Херо вече имат преднина от 5 точки пред ЦСКА на върха в класирането. Етър остава на незавидното 12-то място с актив от 12 пункта.

В 24-ата минута Джоди Лукоки центрира от фаул и Кешеру с глава не остави шансове на Христо Иванов за 1:0. Десет минути по-късно отново румънския нападател бе изпуснат от защитата на Етър, но вратарят Иванов се хвърли в краката на Кешеру и спаси.

Секунди по-късно Марселиньо изведе Вандерсон Само 180 секунди по-късно Марселиньо намери непокрития Вандерсон, който от чиста позиция стреля неточно.

В началото на втората част Георги Сърмов отправи първи точен удар към Хорхе Броун. Лудогорец направи 2:0 в 59-ата минута, когато Кешеру засече центрира от корнер на Вандерсон.

В следващите минути сериозни пропуски направиха Кешеру и Анисе. В 65-ата минута в игра за Лудогорец се появи Върджил Мисиджан. Само 60 секунди по-късно холандецът отбеляза красиво попадение. Той овладя пред наказателното поле с гръб към вратата на Етър, завъртя се и с фалцов изстрел с десния крак не остави шанс на Иванов - 3:0.

В 82-ата минута Самб Бадара остана сам срещу Броун, но стреля в тялото на вратаря. Клаудио Кешеру оформи своя хеттрик в 85-ата минута, когато отблизо прати топката в мрежата.

Лудогорец - Етър 4:0

Голмайстори: 1:0 Клаудио Кешеру 24, 2:0 Клаудио Кешеру 59, 3:0 Върджил Мисиджан 66, 4:0 Клаудио Кешеру 85

Лудогорец: Хорхе Броун, Козмин Моци, Игор Пластун, Натанаел, Сисиньо, Вандерсон (77-Лукас Саша), Абел Анисе, Светослав Дяков, Джоди Лукоки (65-Върджил Мисиджан), Клаудиу Кешеру, Марселиньо (70-Густаво Кампаняро)

Етър: Христо Иванов, Веселин Минев (62-Ерик Почански), Венцислав Василев (52-Никола Колев), Иван Скерлев, Георги Сърмов, Румен Руменов, Йордан Апостолов (75-Иван Вълчанов), Димо Атанасов, Яни Пехливанов, Самб Бадара, Иван Стоянов

Стадион: Лудогорец Арена
Съдия: Никола Попов
Жълти картони: Натанаел (Лудогорец); Самб Бадара, Иван Скерлев, Румен Руменов (Етър)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=733f528e82" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>