Лудогогорец се върна на победния път в Първа лига, след като победи с 3:0 като гост Локомотив Пловдив. Първите два гола за шампионите отбелязаха Клаудиу Керешу и Марселиньо още преди да е изминало средата на първото полувреме.

Румънският национал откри резултата в 14-ата минута, а само 180 секунди по-късно бразилската звезда на разградчани също се разписа. От 66-ата минута домакините играха с човек по-малко заради директен червен картон на Пламен Николов, а в края Жоао Пауло оформи крайния резултат.

В средата на второто полувреме пък срещата беше прекъсната за 5 минути заради токов удар. С успеха Лудогорец увеличи преднината си на върха пред ЦСКА на 4 точки, след като по-рано "червените" направиха изненадващо 1:1 с Ботев Пловдив на "Българска армия". Локо пък заема 9-та позиция с 20 т.

Шампионите започнаха по-настъпателно и в 7-ата минута Кладиу Кешеру стреля от пряк свободен удар, но вратарят на домакините Мори Диао изби топката. Превъзходството на гостите бе материализирано седем минути по-късно.

Тогава Димитър Везалов изчисти безадресно с глава топката след едно центриране. Коженото кълбо попадна във Вандерсон, който подаде на Клаудиу Кешеру. Румънецът отигра майсторски ситуацията и с отмерен удар откри резултата за 0:1.

Футболистите на Лудогорец бързо вкараха и второ попадение в 17-ата минута. Тогава Джоди Лукоки центрира от корнер, Георги Терзиев намери с глава Марселиньо и за него не бе проблeм отблизо с глава да покачи на 0:2.

Локомотивци се опитаха да реагират и в 19-ата минута Димо Бакалов направи самостоятелен рейд в полето на съперника, но стреля неточно. Гостите можеха да решат окончателно мача в 34-тата минута. Тогава Вандерсон излезе сам срещу Мори Диао, но се подвуоми какво да прави и застигналият го защитник на "смърфовете" Георги Пашов изчисти топката.

Две минути по-късно Веселен Марчев от домакините центрира от ъглов удар, Пламен Николов отклони топката с глава към Игор Банович, който стрела, но Рнан дос Сантос хвана коженото кълбо. Секунди преди почивката Джоди Лукоки отправи неточен удар от удобна позиция.

Домакинита започнаха по-агресивно втората част. В 52-рата минута след грешка в защитата на шампионите влезлият на смяна Симеон Райков се отзова на удобна позиция, но стреля неточно.

Седем минути по-късно Дани Кики намери Кхалед Аяри, който отправи удар от границата на наказателното поле, но Ренан дос Сантос запази вратата си суха. В 67-ата минута защитникът на Локомотив (Пд) Пламен Николов получи директен червен картон за нарушение срещу излизащия на чиста позиция Джоди Лукоки. Според мнението на повечето присъстващи на стадиона изгонването на бранителя на домакините беше малко пресилено.

Две минути по-късно пък изгасна осветлението на стадиона, което доведе до спирането на играта, докато техниците отстранят повредата и след пет минути лампите лампите светнаха отново. В 79-ата минута Симеон Райков стреля от 30 метра, но Ренан дос Сантос изби топката.

Три минути по-късно Жоао Паоло от гостите отправи диагонален удар, но топката излезе в аут. В 88-ата минута съотбрникът му Джоди Лукоки излезе на удобна позиция, стреля, но Мори Диао парира шута му.

В първата минута на добавеното продължение от седем минути на редовното време Джоди Лукоки подаде на Жоао Паоло, който с удар по диагонала фиксира крайния резултат 0:3.

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 0:3

Голмайстори: 0:1 Клаудиу Кешеру (14), 0:2 Марселиньо (17) , 0:3 Жоао Паоло (90+1)

Локомотив (Пд): Мори Диао, Георги Пашов, Димитър Везалов, Пламен Николов, Муса Мухамед, Раян Фрикеше, Игор Банович, Кхалед Аяри, Дино Мартинович (46-Симеон Райков), Димо Бакалов (77-Димитър Велковски), Веселин Марчев (55-Дани Кики)

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Сисиньо (46-Лукас Саша), Натанаел Пимента, Георги Терзиев, Игор Пластун, Яцек Горалски, Абел Анисе, Марселиньо (90+4 Густаво Кампаняро), Вандерсон, Клаудиу Кешеру (76- Жоао Паоло), Джоди Лукоки.

Стадион: "Локомотив", 2000 зрители, Пловдив
Съдия: Стефан Апостолов
Жълти картони: Муса Мухамед, Димо Бакалов, Дани Кики (Локомоти); Сисиньо (Лудогорец)
Червен картон: Пламен Николов 66' (Локомотиш)