Истанбул Башакшехир, който е съперник на Лудогорец в груповата фаза на Лига Европа, разгроми с 5:1 у дома лидера в класирането Галатасарай в един от най-интересните мачове от 12-ия кръг в турския шампионат.

Джоузеф Атама откри резултата в полза на Истанбул ББ в 25-ата минута, а тогоанският нападател Емануел Адебайор удвои аванса с гола си четири минути преди края на първата част.

Бафетимби Гомис върна едно попадение в 55-ата минута, но Адебайор оформи хеттрика си в 58-ата и в 76-ата минута от дузпа. Керим Фрей фиксира крайното 5:1 минута преди края на редовното време.

Във временното класиране Истанбул ББ се намира на второ място с актив от 26 точки. Лидерът Галатасарай също има 26 точки, но е с по-добра голова разлика от своя градския съперник. Турският отбор гостува на Лудогорец в Разград в четвъртък.

Съставът на Истанбул ББ: Волкан Бабаджан, Югур Уджар, Джоузеф Атама, Александру Епуряну, Гаел Клиши, Ирхан Кахведжъ (77-Ирхан Йозмерт), Гьокхан Инлер, Един Висча, Марсио Мосоро, Елджеро Елия (86-Керим Фрей), Емануел Адебайор (90-Мелвут Ердинч).