Верея тресна с 2:1 Лудогорец в Стара Загора и записа страхотна шампионатна победа. Така старозагорци направиха голям подарък на ЦСКА. Армейците ще скъсят изоставането си от "орлите" само на точка, ако по-късно днес победят Септември.

Головете за домакините във вратата на гостите мушнаха Исмаил Иса (12) и Селим Керкар (83), точен за разградчани бе Козмин Моци (24).

Верея изигра страхотен мач, показа уникална тактическа дисциплина, напълно надигра именитите си гости и заслужено си взе победата и трите точки.

От своя страна футболистите на Лудогорец бяха изключително неориентирани и слаби в този двубой, което доведе и до загубата на шампионите.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x6aui51" allowfullscreen></iframe>

Верея започна силно срещата и още в 8-ата минута можеше да открие резултата. Меди Фенуш бе изведен сам срещу Хорхе Броун, но той стреля право в тялото на вратаря. Четири минути по-късно Исмаил Иса получи отлично подаване от Здравко Илиев и прати топката в мрежата на Лудогорец.

Гостите от Разград реагираха веднага и в 14-ата минута Игор Пластун с глава прати топката в напречната греда на вратата пазена от Пламен Колев. В 24-ата минута Козмин Моци с удар от въздуха от границата на наказателното поле вкара красив гол за 1:1.

До края на полувремето Лудогорец натисна своя противник и бе близо до нов гол. Най-добрата възможност се откри пред Вандерсон, но той от няколко метра не улучи вратата.

След подновяването на играта темпото значително спадна, но инициатива бе за шампионите. Удар на Вандерсон в 49-ата минута бе отразен от Пламен Колев. Верея отговори с неточен изстрел на юношата на ЦСКА Петър Витанов.

В 59-ата минута футболистите на Лудогорец имаха претенции за дузпа, след падане на Клаудио Кешеру в наказателното поле при единоборство с Илия Мунин. Главният съдия Неделчо Гаджалов даде знак играта да продължи.

Вандерсон и Пластун бяха близо до така чаканото попадение, но отново Пламен Колев се справи. В 74-ата минута Валери Домувчийски, който влезе като резерва от малкото наказателно поле не успя да порази целта.

Домакините получиха нов шанс в 83-ата минута и селд разбъркване в наказателното поле на Лудогорец Салим Керкар простреля Броун за 2:1. До края на срещата шампионите имаха отлична възможност да изравнят. Това се случи в последната минута, когато Кешеру стреля от пряк свободен удар под гредата, но Колев майсторски изби в корнер.

ВЕРЕЯ - ЛУДОГОРЕЦ 2:1