Левски продължава гонитбата с лидера в Първа Лига Лудогорец с гостуване в Стара Загора. "Сините" излизат на стадион "Трейс Арена" срещу новака Верея, един от най-коравите домакини в първенството и има само едно поражение на своя терен от началото на сезона.

В титулярния състав на Левски завръща защитникът Димитър Пиргов, който бе наказан в предишния кръг. Изненада в състава се оказва включването на Хеан Деса за сметка на Франсис Нар. Ето съставите на двата отбора:

Верея - Левски 0:1

0:1 Аниете 68

Верея: Караджов, Слаев, Хасани, Илиев, Зафиров, Ангелов, Андонов, Елиаш да Силва, Йорданов, Цветанов, Сукуна

Левски: Йоргачевич, Сашо Александров, Ал. Александров, Пиргов, Минев, Де Ноойер, Прохазка, Бурабия, Деса, Аниете, Адениджи

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

Двубоят започва с минута мълчание в памет на загиналите при днешната железопътна катастрофа в село Хитрино

1' Начало на мача - реферът Стефан Апостолов дава първи съдийски сигнал

4' Първа опасна атака за Верея - Момчил Цветанов бе изведен сам срещу Йоргачевич, но се оказа в положение на засада

8' Страхотен пробив на Хеан Деса, който от левия фланг влезе навътре и стреля извън наказателното поле, но топката профуча над вратата

11' Отново Деса отляво изтормози старозагорската защита, но Адениджи не можа да завърши с глава центрирането на перуанеца

12' Бранителят на Левски Димитър Пиргов стреля с глава покрай вратата

20' Левски води играта, но засега няма чисто голово положение

22' Аниете имаше шанс да стреля от фаул, но изпълнението му беше твърде лошо

32' Йорданов обстрелва отдалеч вратата на Левски, но мерникът му се оказа крив

41' НЕПРОСТИМ ПРОПУСК ЗА ЛЕВСКИ. Адениджи излезе очи в очи с Караджов, но вратарят изби удара му

44' Караджов спасява Верея в последните минути на полувремето. Вратарят спаси опасен далечен удар на Бурабия, а след това и добавката на Адениджи

45'+1' ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ВЕРЕЯ! Глупава постъпка на Елиаш, който перна Прохазка през лицето и бе изгонен от рефера Стефан Апостолов

45'+2' Край на първото полувреме. Левски доминира, но не успява да си вкара положенията, а Верея ще доиграе мача с десет души след изгонването на Елиаш

46' Начало на второто полувреме

55' Левски натиска в търсене на гола, но домакините засега се бранят успешно

57' Пореден неточен удар за Левски, този път на Де Нойер

68' ГООООЛЛЛЛЛ!!! Левски най-накрая открива резултата! Остро центриране на Прохазка отдясно намери забравения на втора греда Аниете, който с хубав плонж заби топката в мрежата за 0:1

74' Прохазка нахлува в наказателното поле на Верея, но прекали с дрибъла и бе блокиран

80' Далечен диагонален удар на Здравко Илиев минава покрай вратата на Левски

90'+3' Край на мача! Левски измъкна трудна победа срещу Верея с гол на Антонио Аниете