Лудогорец има тежката задача в мач реванш от 1/16-финалите на Лига Европа срещу Копенхаген. Разградският тим трябва да наваксва пасива от първия двубой преди седмица, когато загуби 1:2 на националния стадион "Васил Левски".

Джонатан Кафу, Марселиньо и компания ще трябва да вкарат минимум два гола, за да успеят да елиминират коравите скандинавци. Очаквано титуляр за Лудогорец започва румънският нападател Клаудиу Кешеру, който вкара попадението в София. Така на фланга ще отиде Джонатан Кафу, а на пейката сяда Върджил Мисиджан.

Положението за Лудогорец е доста тежко, но шампионите неведнъж са доказвали, че играят по-силно като гост в Европа и тази вечер ще се опита да стигне до подвиг. Около 800 българи подкрепят "орлите" на стадион "Паркен", чийто покрив бе спуснат заради лошото време в Копенхаген.

Гледайте мача на живо ТУК!

Копенхаген - Лудогорец 0:0

Копенхаген:  Олсен, Аугостинсон, Йохансон, Корнелуис, Сантандер, Анкерсен, Туту, Йоргенсен, Фалк, Кейта, Матич

Лудогорец: Стоянов, Минев, Паломино, Моци, Натанаел, Анисе, Дяков, Кафу, Марселиньо, Вандерсон, Кешерю

Проследете двубоя на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът от Чехия Мирослав Зелинка даде първи съдийски сигнал

2' Опасност пред вратата на Лудогорец! Сантандер се отскубна от разградската защита, но ударът му от малък удар бе спасен от Владислав Стоянов

4' Напрежение пред българската врата, Стоянов е несигурен пред рамката, но датчаните не се възползваха

6' Играчите на Лудогорец изглеждат притеснени и допускат непривични грешки в началните минути

9' Първа по-сериозна атака за разградчани, но и двете остри центрирания в наказателното поле на Копенхаген не сполучиха

10' Коварен фалцов удар на Кейта от Копенхгаген от около двайсетина метра, Владо Стоянов плонжира и изби в корнер

18' Кешеру опита да прехвърли вратаря на Копенхаген Робин Олсен с удар от над 35 метра, но шведският вратар улови топката

20' ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Грешка на Кейта позволи на Кафу да нахлуе отдясно в наказателното поле на датчаните, но диагоналният удар на бразилеца не се получи и топката разочароващо излезе далеч встрани от вратата

23' Марселиньо получи добра топката от Вандерсон в наказателното поле на домакините, но при опита си да стреля бе блокиран от Матиас Йоргенсен

28' Близо половин час игра, в която Лудогорец играе по-добре и владее повече топката, но както и в първия двубой датската отбрана действа много стабилно

30' ГОЛЯМ ПРОПУСК НА ЛУДОГОРЕЦ! Кешеру пое топката на границата на наказателното поле и стреля мощно от движение, стражът на датчаните Олсен не мръдна, но топката профуча покрай вратата

33' Натанаел стреля с неудобния си десен крак и топката излетя високо в аут

34' Жълт картон за Анисе от Лудогорец

37' Нов далечен изстрел на Натанаел, Олсен се намеси колебливо, но в крайна сметка захлупи топката

39' Реферът Зелинка подмина фаул срещу Кафу и това изнерви разградчани, а Кешеру получи жълт картон за реплики срещу съдията

45' Край на полувремето. Лудогорец има сериозно предимство във владеенето (65% срещу 35%), но не може да пробие бетона на датчаните

46' Начало на второто полувреме

46' Лош удар на Вандерсон от дистанция, никаква опасност за Олсен

50' Туту шутира извън наказателното поле, но Владо Стоянов внимаваше и улови сигурно

53' Продължителна атака на Лудогорец пред вратата на домакините, няколко високи центрирания, но датската защита няма проблеми

55' Жълт картон за Сантандер от Копенхаген

58' НОВ ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Минев центрира в наказателното поле, където Кешеру засече топката с глава, но не намери вратата

61' Хубав удар по земя на Вандерсон, Олсен отново не реагира, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда

63' Разградчани натискат здраво в последните минути, но засега без успех

65' Смяна в състава на Лудогорец - Жуниор Кишада заменя Абел Анисе

73' Корнелиус се извиси над разградската защита след центриране от корнер и стреля с глава, но над вратата

85' Последни напъни на Лудогорец да стигне поне до гол, датчаните обаче не трепват

90' Кешеру стреля опасно по диагонала, топката облиза мрежата от външната страна

90'+3 Далечен удар на Кешеру, отново в аут

90'+4 Жълт картон за Дяков, който ще пропусне следващия европейски мач на Лудогорец през следващия сезон

90'+5' Владо Стоянов спасява опасен удар на Анкерсен от фаул!

90+5' Край на мача! Лудогорец не успя да пробие датския бетон и отпада от Лига Европа, след като загуби от Копенхаген в първия двубой с 1:2 в София