Левски и ЦСКА-София излизат в битка за второто място на националния стадион "Васил Левски". При победа "сините" ще дръпне с шест точки, докато успех за "червените" ще изравни двата отбора по точки и здраво ще завърже възела.

И двата отбора са твърде далеч от лидера Лудогорец, а в същото време изглеждат бетонирани в топ 3, така че битката се очертава най-вече за собствена чест и феновете. Ето съставите на два отбора:

Левски - ЦСКА-София 0:3

0:1 Арсенио Нунеш 2

0:2 Десподов 6

0:3 Каранга 53

Левски: Митрев, Прохазка, Лукин, Пиргов, Сашо Александров, Бурабия, Костадинов, Де Ноойер, Аниете, Иванов, Краев

ЦСКА-София: Китанов, Манолев, Чорбаджийски, Бодуров, Недялков, Пинто, Симао, Нунеш, Кулма, Десподов, Каранга

Съдия: Никола Попов
Стадион: "Васил Левски"

Проследете на живо мача минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача! Реферът Никола Полов дава първи съдийски сигнал

2' ГОООООООЛЛЛЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София повежда в резултата! Груба грешка на синята защита и вратаря Божидар Митрев позволи на Кулма да изведе Нунеш на празна врата и португалецът от няколко метра опъна мрежата

6' ГОООООООЛЛЛЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София шокира Левски с втори гол! Десподов овладя центриране отляво и отблизо мушна топката под плонжа на Митрев

10' ЦСКА-София доминира изцяло в първите десетина, Левски не може да направи една сносна атака

12' Жълт картон за Бурабия от Левски за опасна игра срещу Манолев

16' Първата по опасна атака на Левски завърши с далечен шут на Сашо Александров, но топката профуча над вратата

17' НОВ ШАНС ЗА ЦСКА-СОФИЯ! Остро центриране на Манолев отдясно, Лукин изчисти в корнер под носа на дебнещия за гола Каранга

23' "Червените" намалиха темпото и Левски се опитва да изнесе играта в предни позиции, но не особено успешно

29' Коварно центриране в наказателното поле на ЦСКА-София, но Китанов улови сигурно

33' Натиск на Левски, центриранията на "сините" обаче не са проблем за "червената" защита

37' Поредна силна атака на Левски - Георги Костадинов се измъкна на фланга отляво, но Китанов с плонж улови центрирането

39' ЦСКА-София се е прибрал в своята половина и дебне за контри

41' Каранга е съборен в наказателното поле на Левски, "червените" претендират за дузпа, но реферът Никола Попов остави играта да продължи

45'+1' Край на първото полувреме. ЦСКА-София води 2:0 на Левски след двата ранни гола на Арсенио Нунеш и Кирил Десподов

46' Начало на второто полувреме

46' Левски прави две смени - Нар и Адениджи заменят Станислав Иванов и Георги Костадинов

48' ГОЛЯМ ПРОПУСК НА ЛЕВСКИ!!! Нар се измъкна от "червената" защита и стреля мощно, но над вратата

53' ГОООООООЛЛЛЛЛЛЛ!!! ЦСКА-София прави резултата 3:0!!! Десподов центрира отлично от фаул в наказателното поле, където Каранга се пребори с пазача си и с глава заби топката в мрежата

56' Инцидент на пейката на ЦСКА-София - помощник-треньорът Стефан Генов е ударен с предмет в лицето и лежи на пистата

59' "Сините" претендират за дузпа след падането на Нар в наказателното поле, Никола Попов отново остави играта да продължи

60' Бурабия шутира, но твърде слабо и неточно

65' Левски не се предава и продължава да атакува, но твърде хаотично и без завършващ удар

70' Далечен изстрел на Густаво Кулма профуча покрай вратата на Левски

71' ПРОПУСК НА ЛЕВСКИ! Бурабия отправи страхотен шут извън наказателното поле, но Китанов се разтегна и изби в корнер

81' Чудесно воле на Пинто минава покрай вратата

85' Далечен удар на Де Нойор рикошира в Бодуров и профуча покрай вратата

90+3' Меле на терена, играчите на двата отбора се сдърпаха

90+5' ЧЕРВЕНИ КАРТОНИ ЗА ЛЕВСКИ И ЦСКА-СОФИЯ! Прохазка и Малинов са изгонени като най-дейни в мелето

90'+5' КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА-София разби Левски с 3:0 и двата отбора се изравниха по точки на второто място в класирането