ЦСКА-София приема Локомотив Пд, устремен към поредна победа тази вечер на "Армията", която до голяма степен ще реши битката за второто място в класирането. При успех тимът на Стамен Белчев ще дръпне с цели шест точки на конкурента Левски три точки преди края на първенството.

В редовния сезон Локото измъчи ЦСКА-София с победа на "Армията" и равенство на "Лаута". При домакинството си в плейофите обаче "черно-белите" загубиха 1:2, но бяха ощетени от съдията. Сега ще се опита отново да вземе точки от фаворита и да продължи битката за място в Европа чрез бараж.

Треньорът на домакините Стамен Белчев е направил няколко промени в сравнение с предишните срещи. На пейката остават Станислав Манолев, Арсенио Нунеш, Густаво Кулма и Рубен Пинто. Гостите пък са без голямата си звезда Мартин Камбуров, който също получава почивка и остава сред резервите. Ето съставите на двата отбора:

ЦСКА-София - Локомотив Пд 0:0

ЦСКА-София: Китанов, Дюлгеров, Бодуров, Чорбаджийски, Недялков,  Симао, Бумал, Меркадо, Кубемба, Десподов, Каранга

Локомотив Пд: Пиргов, Крумов, Виданов, Котев, Везалов, Траянов, Пауло Серджио, Дани Кики, Марчев, Умарбаев, Бакалов

Стадион: "Българска армия"
Съдия: Ивайло Стоянов

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача. Реферът Ивайло Стоянов дава първи съдийски сигнал

3' Десподов центрира от корнер, Каранга игра с глава, но твърде слабо и Пиргов лови без проблеми

5' Напрежение пред вратата на ЦСКА-София! Китанов увисна лошо след центриране от левия фланг, но Дани Кики не успя да се възползва от грешката на вратаря

10' Късмет за Локото! Каранга в наказателното поле отново засече топката с глава, но тя мина на сантиметри покрай лявата греда

14' Мощен далечен удар на Умарбаев от над 20 метра, но твърде неточен

17' Грешка на Чорбаджийски, която го принуди да фаулира Пауло Серджио. Жълта картон за капитана на ЦСКА-София

19' Поредно центриране пред вратата на Локо Пд - Каранга и Меркадо се разминаха с топката на метри от голлинията

20' Трети опит на Каранга да стреля с глава в наказателното поле - и пак бразилският нападател не успя да уцели вратата

21' Диагонален шут на Меркадо отдясно, вратарят на пловдивчани Илко Пиргов улови сигурно

26' Десподов стреля от пряк свободен удар, право в ръцете на Илко Пиргов

30' След половин час игра ЦСКА-София има игрово предимство, но без сериозно голово положение, като изключим ударите с глава на Каранга

40' "Червените" владеят търпеливо топката, но все още не могат да намерят път към гола

45' Край на първото полувреме. ЦСКА-София има предимство на терена, но не може да преодолее защитата на Локо Пд

46' Начало на второто полувреме

47' Меркадо получи добра възможност за удар в наказателното поле, но стреля лошо и не затрудни изобщо Пиргов

55' Страховит далечен удар на Дани Кики! Топката профуча над сглобката отдясно на замръзналия Китанов

58' ПРОПУСК НА ЛОКО! Веско Марчев се измъкна от "червената" защита и стреля отдясно по диагонала, но Китанов се намеси чудесно и опази мрежата си

63' ФРАПАНТЕН ПРОПУСК ЗА ЦСКА-София! След грешка в защитата на Локо Каранга изведе Десподов сам на празна врата, но нападателят на "червените" от 7-8 метра не уцели рамката

75' "Червените" все още не могат да пробият коравата защита на Локомотив

87' Нов пропуски на Десподов! Нападателят стреля с глава, но твърде слабо и макар да затрудни Пиргов, вратарят закова топката на земята

90'+4' ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ВИДАНОВ ОТ ЛОКО! Защитникът бе изгонен с втори жълт заради забавяне на играта

90'+4' Край на мача! Локо Пд измъкна точка с нулево равенство срещу ЦСКА-София на "Българска армия"