Носителят на Купата на България Ботев Пловдив премина без напрежение първия квалификационен кръг на Лига Европа с две победи над албанския Партизани (3:1, 1:0).

Следва обаче доста по-сериозен съперник в лицето на израелския Бейтар Йерусалим. Тази вечер от 21:00 часа "канарите" гостуват на стадиона в Петах Тиква в първи мач от сблъсъка.

По всичко личи, че Ботев ще има доста тежка задача в опазването на вратата си, особено в Израел.  Не е случайно, че всички букмейкърски къщи дават доста ниски ставки за домакинска победа.

Очакванията са израелците отново да се развихрят след наказателната акция над Вашаш. Пловдивчани обаче имат сили поне за гол на чужд терен, който да им остави шансове на реванша.

Гледайте мача на живо ТУК!

Бейтар Йерусалим - Ботев Пловдив 1:1

1:0 Хила

1:1 Серкан Юсеин 73

Бейтар: 1. Клайман, 2. Конте, 3. Келтйенс, 5. Мори, 6. Хила, 8. Веред, 9. Шехтер (к), 14. Клаудемир, 18. Езра, 23. Хайстер, 52. Сабо

Ботев: 99. Чворович, 2. Панов, 4. Генев, 7. Бризола, 8. Неделев (к), 10. Юсеин, 14. Меледже, 20. Косоко, 23. Минев, 25. Стоянов, 70. Димов

Съдия: Бартош Франковски
Стадион: “Ха Мошава”, Петах Тиква

Проследете мача на живо минута по минута в Gol.bg!

1' Начало на мача. Полският рефер Бартош Франковски дава първи съдийски сигнал

4' Първа опасност пред българската врата! Итай Шехтер стреля от границата на наказателното поле, Чворович бе добре пласиран и лови топката сигурно

10' Ботев удържа началния натиск на домакините и вече разиграва по-спокойно в средата на терена

11' ГОЛ ЗА БЕЙТАР! Лошо излизане на Чворович при центриране от корнер, който се размина с топката и отблизо Хила порази опразнената врата на Ботев за 1:0

<iframe width="560" height="315" src="https://www.vbox7.com/emb/external.php?vid=7006988431" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

16' Напрежение пред израелската врата - Крум Стоянов се оказа на добра позиция в наказателното поле, но бе блокиран от противников защитник и не успя да отправи точен удар

22' Опасен далечен удар на Серкан Юсеин от над 25 метра, вратарят на Бейтар Клайман изби в корнер

23' ГОЛЯМ ПРОПУСК НА БЕЙТАР! Груба грешка на Меледже позволи на Конте да пробие през центъра и да стреля от границата на наказателното поле, топката профуча на сантиметри покрай дясната греда на Чворович

28' НОВ ШАНС ЗА ИЗРАЕЛЦИТЕ! Итай Шехтер получи отлична топка в наказателното поле, но стреля над вратата

32' Фелипе Бризола опита удар от дистанция, несполучлив опит - топката прелетя далеч от вратата на Бейтар

33' Добра атака на Ботев завърши с удар на Цветомир Панов отдясно по диагонала, вратарят на домакините Клайман изби в корнер

35' ОГРОМЕН ПРОПУСК ЗА БОТЕВ! Омар Косоко с брилянтен пас изведе Тодор Неделев сам срещу вратаря на Бейтар, звездата на "канарите" стреля покрай Клайман, но топката облиза външната страна на мрежата

42' Крум Стоянов опита изненадващ параболичен удар извън наказателното поле, но прехвърли вратата на Клайман

43' БОТЕВ ОТНОВО ОЦЕЛЯ НА КОСЪМ! Итай Шехтер се измъкна от българската защита и шутира от движение, но Чворович с блестяща намеса парира удара на израелеца

45' Нова намеса на Чворович, който извади коварен удар от малък ъгъл

45'+1' Край на първото полувреме, Бейтар води 1:0 на Ботев

46' Начало на второто полувреме

48' Грешка на Чворович, който подари върната топка на съперника, но при последвалото центриране сръбският вратар улови топката

54' Острието на Бейтар Итай Шехтер проби през центъра, финтира Пламен Димов и стреля от дъгата на наказателното поле, но мощният му удар не намери целта

57' Страхотен шут на Сабо от 30 метра профуча на педя над гредата на Чворович

61' Виктор Генев засече топката с глава центриране от корнер, Клайман изби точно под гредата. Пловдивчани претендират за игра с ръка на Сабо, който развя и двете си ръце при удар на българския защитник. Реферът Франковски остави играта да продължи

66' НОВ ГОЛЯМ ПРОПУСК НА БЕЙТАР! Веред се измъкна сам срещу Чворович, но сръбският страж за пореден път опази мрежата си

68' Неделев стреля от пряк свободен удар от около 25 метра, топката прелетя над вратата

72' ВТОРИ ГОЛЯМ ПРОПУСК ЗА БОТЕВ! Резервата Тони Тасев проби отдясно, литна защитника пред себе си и стреля по диагонала, но топката профуча над вратата

73' ГООООООЛЛЛЛЛЛЛ!!! Ботев изравнява резултата! Крум Стоянов стреля в наказателното поле, Клайман изби, но топката попадна на крака на Серкан Юсеин, който добута топката в мрежата

81' Ботев се измъкна отново сух! Резервата Бенаюн пусна блестящ пас в наказателното поле за Хайснер, който от малък ъгъл прехвърли Чворович, но топката мина покрай далечната греда

83' Шанс за Ботев - Крум Стоянов стреля от малък ъгъл, но не намери вратата

85' Пловдвичани отново отърваха кожата! Чворович отново увисна при центриране, а Веред от десетина метра не успя да на вкара на опразнената врата

90'+5' КРАЙ НА МАЧА! Ботев измъкна равенство 1:1 срещу Бейтар в първия мач от втория квал. кръг в Лига Европа