Патрик Виейра се надява Самир Насри да остане в Манчестър Сити и да се наложи отново като основен играч на тима.

Халфът на "гражданите" не прави много добър сезон и на няколко пъти бе разкритикуван от мениджъра Роберто Манчини.

През лятото се очаква в тима да бъдат направени някои промени, като е много вероятно Насри да бъда един от напусналите футболисти. Вийера обаче се надява сънародникът му да остане.

"Самир можеше да се представи и по-добре. Мисля, че самият той е разочарован, имайки предвид нивото, на което игра в предните няколко сезона", коментира Виейра пред радио Монте Карло.

"Но въпреки това той остава важен играч за нас. Виждам го почти всеки ден. Мисля, че тази година той научи много. Той имаше конкуренция за мястото си и когато не беше достатъчно добър, бе изваждан".

"За него това бе важен сезон и съм сигурен, че ще се завърне по-силен. Надявам се той да остане. Времето ще покаже. Важно е да изградим отбор в дългосрочен план. Самир е много добър играч, млад играч и се надявам да остане с нас дълго време".

Същевременно Виейра призна, че сезонът не е много успешен за тима, но все пак спечелването на купата на Англия може да е някаква утеха.

"Дали този сезон беше успешен? Не. Целта бе да запазим титлата си и да се представим по-добре в Шампионската Лига. Така че не може да се каже, че сезонът бе успешен".

"Но сме на финала на купата, така че това е добър начин да спасим сезона. Но притежаваме отбор, който можеше да постигне повече".