Манчестър Сити бе близо до голям провал срещу представителя на Чемпиъншип Уотфорд, но все пак победи с 4:2 и се класира за осминафиналите на турнира за купата на Англия.

Тимът на Мануел Пелегрини бе абсолютен фаворит за победата, но на полувремето резултатът бе сензационното 2:0 за гостите.

Фернандо Форестиери откри резултата в 21-та минута с удар по земя, а малко по-късно Трой Дийни завърши добра комбинация на гостите.

След почивката обаче домакините се вдигнаха на щурм. Първо звездата Серхио Агуеро намали резултата след час игра, а в 78-та минута отново той изравни. Три минути преди края Сити стигна до пълен обрат с гол на Александър Коларов, а в допълнителното време Агуеро оформи своя хеттрик.