Манчестър Сити победи Челси с 2:0 и го изхвърли от купата на Англия в мач от осминафиналите на турнира, игран на стадион "Етихад".

Така "Гражданите" си отмъстиха за загубата с 0:1 за първенството, която допуснаха преди три седмици отново на този стадион.

Мачът нямаше нищо общо с онази среща. Челси бе неузнаваемо слаб и безидеен в атака, халфовата линия на гостите не можа да наложи контрол, подобен на предния път, а Еден Азар не направи нищо смислено.

Сити също не блестеше особено, но успя да открие резултата в 16-та минута чрез Стеван Йоветич. В средата на второто полувреме домакините сложиха точка на спора с гол на влезлия като резерва Самир Насри, който обаче бе от засада.

С това французинът направи перфектно завръщане в игра след повече от месец отсъствие заради контузия.

Двата тима започнаха срещата с предпазлива игра и очевидно изчакваха да видят каква ще е тактиката на съперника.

Първата интересна атака дойде едва в  15-та минута. Яя Туре нанесе силен удар от дистанция и след като Петер Чех не успя да улови топката притичалият Стеван Йоветич направи добавка покрай него, но топката чукна напречната греда от горната страна.

Още в следващата атака обаче Йоветич откри резултата. Сити започна бърза атака, която премина през Давид Силва и Един Джеко поднесе встрани за черногореца, той нанесе диагонален удар покрай Чех и след удар в страничната греда топката влезе в мрежата.

Голът обърка гостите и в следващите минути Сити създаде няколко атаки, при които много лесно успя да отправи удари. Яя Туре шутира силно от двайсетина метра, но покрай вратата. След това Джеко отправи много техничен фалцов удар към страничната греда, но Чех се хвърли и изби в корнер.

До края на първото полувреме Челси така и не успя да създаде нито едно голово положение. Сити също намали леко оборотите, но все пак точно преди почивката имаше опасна атака. Давид Луис загуби въздушен двубой по крилото и позволи на Милнър да пробие, той напредна и отправи полуниско центриране пред вратата и сантиметри не достигнаха на Джеко да засече отблизо в мрежата.

На почивката Жозе Моуриньо замени напълно изолирания Самуел Ето'о с Мохамед Салах. Това обаче не промени нищо на терена и ситуацията остана същата. Челси се затрудняваше в конструиране на атаките си, като Еден Азар също не успяваше да помогне с индивидуални действия.

Домакините от своя страна нямаха кой знае какво преимущество, но все пак в атаките им имаше малко повече острота. На два пъти Йоветич опитваше удари от не много лесни позиции и съответно не застраши Петер Чех.

Точно в средата на полувремето Сити имаше добро положение след като Сабалета се пребори за спорна топка и я върна в наказателното поле, там намиращият се в засада Силва остави топката и Джеко успя да овладее, но Кейхил направи решително блокиране на удара му.

В 67-та минута домакините нанесоха втория си удар, но след гол от засада. Самир Насри изведе Давид Силва в наказателното поле, той вместо да стреля подаде покрай Чех и французинът засече на празна мрежа. При подаването към Силва обаче определено имаше засада, която обаче бе сравнително тънка и съдията не я забеляза.

Четвърт час преди края съдията все пак се намеси по-адекватно и правилно отмени гол на Лескът заради засада, след като защитникът вкара след центриране от корнер.

Едва в 84-та минута Челси бе близо до голово положение, когато Матич получи центриране зад защитата в наказателното поле, но не успя да си спре топката достатъчно добре топката и Лескът го блокира точно преди да нанесе удар.

Манчестър Сити - Челси 2:0

1:0 Йоветич 16
2:0 Насри 67

Манчестър Сити: Пантилимон, Клиши, Компани, Лескът,  Сабалета, Хави Гарсия, Яя Туре, Силва (68 Навас), Милнър, Йоветич (59 Насри), Джеко

Челси: Чех, Иванович, Кейхил, Давид Луис, Аспиликуета, Микел, Матич, Рамирес (60 Торес), Вилиян (71 Оскар), Азар, Ето'о (46 Салах)