С хеттрик на Серхио Агуеро Манчестър Сити победи Байерн Мюнхен с 3:2 в драматичен двубой от група "Е" на Шампионската лига, игран на стадион "Етихад". Германците играха с десет души над 70 минути.

Сити получи невероятно предимство в средата на първата част, когато хитрият Серхио Агуеро изработи дузпа и червен картон за Бенатия, а минута след това даде аванс на своите от бялата точка.

Байерн обаче демонстрира страхотен характер и в заключителната част на първото полувреме осъществи пълен обрат след попаденията на рожденика Чаби Алонсо от фаул и Роберт Левандовски с глава.

Пет минути преди края на мача безидейните "граждани" се възползваха от грешка на Чаби и Серхио Агуеро вкара втория си гол след страхотен спринт. З добавеното време Агуеро наказа грешка на Боатенг и хвърли в див екстаз смълчаните зрители в Манчестър.

Така Манчестър Сити се изстреля на второто място в групата, разполагайки с пет точки. Толкова имат Рома и ЦСКА Москва. Лидерът Байерн (12 пункта) вече си бе гарантирал първото място.

Англичаните започнаха доста настървено и още в първите секунди Навас подаде удобно на Самир Насри, но силният удар на французина беше блокиран от бранител. Малко след това Лампард засече с глава центриране отляво, но не намери очертанията на вратата.

Постепенно германският първенец заигра по-добре и след хитър скрит пас на Ариен Робен удар от упор нанесе Себастиан Роде, но Джо Харт излезе напред и блокира шута. После Робен би покрай десния страничен стълб.

"Гражданите" имаха териториално предимство, но то се изразяваше предимно с поредица от неточни центрирания и блокирани остро подавания. В същото време Байерн изпитваше видими трудности в изнасянето на топката при този експериментален в средата на терена състав.

В средата на първото полувреме баварците сътвориха бърза контраатака благодарение на Ариен Робен, но тупалката на Рафиня срещна тялото на съперников футболист.

Само няколко секунди след това домакините получиха страхотно предимство. Меди Бенатия спъна Кун Агуеро в наказателното поле и реферът посочи бялата точка, както червен картон за бранителя. Аржентинецът, който изигра ситуацията при дузпата изключително хитро, не сбърка и реализира наказателния удар в десния ъгъл. Мануел Нойер отгатна посоката, но не успя да спре полета на кълбото.

Останал с човек по-малко, Байерн тотално прие играта в своята половина, като дори в действията на хладнокръвния вратар Мануел Нойер се усещаше притеснение.

Десетина минути преди почивката Франк Лампард нанесе силен изстрел извън наказателното поле, но топката мина над вратата на германския първенец.

В 40-тата минута обаче Байерн отвърна на удара. Чаби Алонсо застана зад топката при пряк свободен удар и насочи кълбото в долния ляв ъгъл. Застаналият до играчите на Сити в сетната Данте се отмести и Джо Харт само изгледа как топката влиза в долния му ляв ъгъл. Това бе и първи гол за Чаби с екипа на Байерн в Шампионската лига.

В последната минута на първата част мюнхенци изритаха Сити в лицето, правейки пълен обрат с 10 души! Джером Боатенг центрира рутинно в наказателното поле, където Роберт Левандовски изпревари Бакари Саня и нанесе точен удар с глава. Топката се отклони в страничната греда и отново влетя в мрежата на слисания Харт!

След почивката Байерн започна по-добре. Чаби пусна вляво към Рибери, който му върна паса, но шутът но испанския халф профуча покрай дясната греда. Сити отговори с пробив на Хесус Навас, който надбяга Данте, но Нойер спаси диагоналния изстрел на испанеца. После Милнър би технично над целта.

В средата на второто полувреме намерилият точната рецепта за противодействие Байерн стигна до още едно положение, но точният шут на Робен попадна  в ръцете на Харт.

Двайсетина минути преди края на редовното време Байерн не успя да изнесе топката под натиска на оказващия натиск Манчестър Сити и Лампард шутира мощно от дистанция, но Нойер парира.

Малко след това тупалка на Сабалета срещна тялото на съперников футболист, а след това Компани стреля доста неточно след кратко разбъркване при борба за позиция.

В 85-тата минута Чаби Алонсо сбърка при опит да намери свой съотборник. Йоветич пресече паса и топката се озова у Серхио Агуеро, който спринтира и преодоля Нойер.

В 91-та минута Йоветич отклони с глава към наказателното поле на Байерн, където Боатенг игра нескопосано. Агуеро открадна топката и прониза Нойер - 3:2!

Манчестър Сити - Байерн Мюнхен  3:2

1:0  Серхио Агуеро - 21' дузпа

1:1  Чаби Алонсо - 40'

1:2  Роберт Левандовски - 45'

2:2  Серхио Агуеро - 85'

3:2  Серхио Агуеро - 91'

Директен червен картон:  Бенатия (Байерн) - 20'

Сити: Харт, Мангала, Компани, Клиши, Саня (Сабалета - 68'), Фернандо, Милнър (Йоветич - 66'), Лампард, Насри, Навас, Агуеро (Демикелис - 94')

Байерн: Нойер, Боатенг, Бенатия, Рафиня, Бернат, Роде (Данте - 25'), Хойберг, Алонсо, Рибери (Швайнщайгер - 81'), Робен, Левандовски (Шакири - 84')