Манчестър Сити победи Кристъл Палас с 3:0 в среща от 17-ия кръг на Висшата лига, играна на стадион "Етихад".

Двата тима изиграха равностойно първо полувреме, в края на което Пабло Сабалета пропусна най-добрата възможност, оставайки сам срещу вратаря.

След почивката обаче Давид Силва реши проблемите на своите с два гола в рамките на тринайсетина минути, оползотворявайки подаванията на Сабалета и Коларов.

В средата на второто полувреме съдиите отмениха напълно редовен гол на Кристъл Палас. Макартър вкара с глава и Фернандиньо покриваше засадата с метър, но реферът Фил Дауд проспа ситуацията.

Десетина минути преди края Яя Туре оформи крайния резултат след подаване на Милнър. Така Сити събра 39 точки и се изравни с лидера Челси. Палас е 16-и с 15 точки.

Домакините сътвориха първата опасна атака чрез Пабло Сабалета, който проби отдясно и центрира леко назад, но ударът от движение на Самир Насри с десния крак беше лишен от точност.

Продължителна атака на Сити мина през няколко футболисти, които дори си подаваха в наказателното поле на съперника. Фернандиньо реши да завърши с шут извън наказателното поле, но неговият опит бе разочароващ.

Преди да измине четвърт час игра "гражданите" заложиха на заучено изпълнение на фаул, но завършващият пас не мина. Насри стреля извън пеналта, но все още не бе настроил мерника си.

Постепенно Палас заигра по-добре и в средата на първата част пропусна невероятна възможност да поведе. Боласие изведе Кембъл с глава и последният изпълни страхотна задна ножица, но топката мина покрай десния страничен стълб.

Последва силна фаза на манчестърци. Яя Туре отправи два нескопосани удара над напречната греда, а изстрел на Давид Силва доведе само до корнер след получилия се рикошет. Десетина минути преди почивката Боласие намери мрежата на съперника, но от външната й страна.

В 43-татат минута Яя Туре изведе Пабло Сабалета по конец в наказателното поле. Аржентинецът остана сам срещу сънародника си Сперони и копна топката над него, но тя мина на сантиметра покрай левия страничен стълб.

Още в началото на второто полувреме Манчестър Сити откри резултата. Сабалета бе изведен в наказателното поле и върна назад към Давид Силва, който реализира с помощта на рикошет. така шампионите се разписаха в 14-и пореден мач от висшата лига този сезон.

Малко след като измина един час игра Давид Силва нанесе втори удар. Александър Коларов центрира отляво и испанецът прати топката в мрежата от около седем метра, стреляйки от движение с левия крак.

В 68-та минута се стигна но изключителна съдийска грешка. Боласие центрира в наказателното поле, където Макартър скочи за топката и я прати с глава във вратата на домакините. Реферът отмени попадението, макар Фернандиньо да покриваше засадата.

Десетина минути преди края на редовното време Сити вкара трети гол след бърза контраатака. Милнър изведе Яя Туре на стрелкова позиция и африканецът шутира мощно с левия крак, реализирайки с помощта на страничната греда.

В добавеното време на срещата Демикелис беше близо до автогол след центриране отдясно, но топката мина на педя от дясната греда. Боласие стреля със задна ножица, но над напречната греда.

Манчестър Сити - Кристъл Палас  3:0

1:0  Давид Силва - 49'

2:0  Давид Силва - 61'

3:0  Яя Туре - 81'

Сити: Харт, Демикелис, Мангала, Сабалета, Коларов, Туре, Фернандиньо, Насри (Синклеър - 89'), Силва (Лампард - 69'), Навас, Милнър (Фернандо - 82')

Палас: Сперони, Хангеланд, Кели, Дан, Уорд, Макартър, Йединак, Ледли (Банан - 89'), Пънчън (Томас - 84'), Боласие, Кембъл (Заха - 67')