Ливърпул победи с 2:1 Манчестър Сити на "Анфийлд" и записа важни три точки в битката за Топ 4. След този успех червените събраха 48 точки и се изравниха с Арсенал на четвъртото място във Висшата лига.

Манчестър Сити от своя страна остава на второ място в класирането, но направи сериозна издънка в борбата си с Челси за шампионската титла.

Попаденията за домакините мушнаха Джордан Хендерсън и Филипе Коутиньо, точен за гостите бе Един Джеко.

Така Ливърпул скъса с негативната си серия срещу Сити, тъй като в последните си 12 мача имаше едва две победи над "гражданите".

Червените взеха изключителна ценна победа и се реваншираха пред феновете си за отпадането от Бешикташ за Лига Европа.

Срещата на "Анфийлд" започна лудо с атаки и положения пред двете врати. Още в третата минута Серхио Агуеро бе изведен сам срещу Симон Миньоле, но правилно бе маркирана засада.

Сити продължи да натиска и малко по-късно Яя Туре стреля мощно от дъгата на наказателното поле, но в аут. Отговорът на Ливърпул не закъсня.

В 9-ата минута Адам Лалана опъна от малък ъгъл мрежата на гостите, но попадението правилно бе отменено поради засада. Две минути червените вкараха.

Филипе Коутиньо направи за смях Венсан Компани, последва пас към Рахийм Стърлинг, който намери Джордан Хендерсън, а той със страхотен удар направи безпомощен Джо Харт за 1:0.

Сити се хвърли да изравнява и бе близо до попадението, но Серхио Агуеро натресе лявата греда на домакините. Последваха спокойни минути на "Анфийлд", но домакините отново избухнаха.

В 23-ата минута Рахийм Стърлинг развинти от финтове Елаким Мангала, след което се озова сам срещу Джо Харт, но пропусна страхотна възможност за нов гол.

Три минути по-късно Серхио Агуеро пусна уникален пас към Един Джеко, който технично опъна мрежата на Ливърпул за 1:1. Последваха спокойни минути, като действията се развиваха основно в средата на терена.

След половин час игра Един Джеко стреля от дъгата на наказателното поле, но топката мина до гредата. Пет минути по-късно Лазар Маркович изведе по страхотен начин Адам Лалана, който стреля от движение, но топката мина до дясната греда на гостите.

До края на полувремето домакините имаха инициативата, но не стигнаха до сериозно голово положение, като само веднъж застрашиха Джо Алън след удар на Рахийм Стърлинг.

Второто полувреме започна със страхотно положение за Манчестър Сити, но Самир Насри правилно бе спрян със засада. В 52-ата минута Рахийм Стърлинг се освободи от защитата на гостите и стреля по диагонала, но в аут.

Постепенно Ливърпул взе инициативата и след час игра сериозно натисна "гражданите" в собствената им половина. В 65-ата минута Мартин Шкъртел бе изпуснат от защитата на Сити и стреля с глава, но над вратата на Джо Харт.

Червените продължиха да доминират, да притискат гостите и заслужено стигнаха до нов гол. Десет минути по-късно Ливърпул разигра отляво, при което топката достигна до Филипе Коутиньо, който с великолепен фалцов удар препарира Джо Харт за 2:1.

"Анфийлд" избухна, а дори Брендън Роджърс не успя да скрие вълнението и възхищението си от попадението на Коутиньо.

Гостите можеха да изравнят веднага, но удар на Серхио Агуеро мина до дясната греда. Ливърпул обаче затвори празните пространства и трудно допускаше "гражданите" в близост до Симон Миньоле.

В 86-ата минута защитата на Сити сгреши нелепо за пореден път и позволи на Даниел Стъридж да се озове сам срещу Джо Харт, но той стреля до лявата греда в аут. До края червените контролираха мача и заслужено си взеха победата.

Ливърпул - Манчестър Сити 2:1

1:0 Джордан Хендерсън (11)
1:1 Един Джеко (26)
2:1 Филипе Коутиньо (75)

Ливърпул: Симон Миньоле, Деян Ловрен, Мартин Шкъртел, Емре Джан, Лазар Маркович, Джордан Хендерсън, Джо Алън, Алберто Морено, Адам Лалана, Рахийм Стърлинг, Филипе Коутиньо

Манчестър Сити: Джо Харт, Пабло Сабалета, Венсан Компани, Елаким Мангала, Александър Коларов, Самир Насри, Фернандиньо, Яя Туре, Давид Силва, Един Джеко, Серхио Агуеро