Манчестър Сити с лекота удари Уест Хям с 2:0 на "Етихад", но даде свидна жертва. Серхио Агуеро най-вероятно ще пропусне останалата част от сезона, след като напусна на носилка терена в 67-ата минута със счупена скула.

Иначе Джеймс Колинс си набута автогол в 18-ата минута, а в 35-ата Серхио Агуеро завърши по перфектен начин една страховита контра на Сити.

Така "гражданите" събраха 64 точки и са на четвърто място, докато Уест Хям е с 43 точки и е в средата на класирането.

Гостите пък се превръщат в любим съперник за Сити, след като домакините вече имат пет победи от последните си шест мача срещу "чуковете".

Манчестър Сити започна страховито мача и още в самото начало натисна здраво гостите в собственото им наказателно поле. В 4-ата минута Давид Силва проби през центъра и стреля мощно от дъгана на наказателното поле, но топката профуча над вратата.

Последва нов шанс за "гражданите", но Александър Коларов от чиста позиция стреля в аут. В 17-ата минута Коларов изпълни много добре пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от лявата греда на гостите.

Минута по-късно обаче Хесус Навас проби по дясното крило и центрира остро в пеналта на Уест Хям, където Джеймс Колинс протегна непохватно левия си крак и си заби ефектен автогол за 1:0.

Гостите можеха веднага да изравнят, но удар с глава на Карлтън Коул не намери мрежата на Сити. След половин час игра Мартин Демикелис сгреши една топка в собствената си половина, след което Карлтън Коул се озова сам срещу Джо Харт, но не успя да го преодолее.

Секунди по-късно последва и тупалка на Енер Валенсия, но Харт отново показа класа и спаси отбора си от сигурен гол.

В 35-ата минута Стюарт Даунинг сгреши една топка в половината на домакините, при което Яя Туре намери Серхио Агуеро, който си размени подавания с Хесус Навас, след което се озова сам срещу Адриан и технично го преодоля за 2:0.

Страхотна контра за Сити овенчана и с красив гол. До края на полувремето "гражданите" изцяло контролираха мача и спокойно разиграваха в средата на терена.

Второто полувреме започна с положение за Сити, но Серхио Агуеро не успя да вкара. В 56-ата минута Александър Коларов стреля от ъгъла на наказателното поле, но в аут.

Четири минути по-късно Карлтън Коул се озова сам срещу Джо Харт, но правилно бе отсъдена засада. Последва и положение пред Давид Силва, но той стреля неточно.

През това второ полувреме темпото на игра не бе на високо ниво, като действията се водеха основно в средата на терена, без каквито и да било чисти голови положения.

Така се стигна до 67-ата минута, когато Чейку Коуяте тресна страховит лакет в лицето на Давид Силва, който след петминутна медицинска помощ бе изкаран на носилка, а Коуяте заслужено бе декориран с жълт картон.

След тази ситуация играта леко избледня и сериозно се накъса. В 83-ата минута Яя Туре проби през центъра и стреля мощно, но в аут.

Последва и шанс за Уест Хям, но Енер Валенсия пропусна. До края не се случи нищо интересно и Сити заслужено си взе победата и трите точки.

Манчестър Сити - Уест Хям 2:0

1:0 Джеймс Колинс (18 - автогол)
2:0 Серхио Агуиро (35)

Манчестър Сити: Джо Харт, Пабло Сабалета, Мартин Демикелис, Елаким Мангала, Александър Коларов, Яя Туре, Фернандо, Хесус Навас, Франк Лампард (88 - Фернандиньо), Давид Силва (75 - Самир Насри), Серхио Агуеро

Уест Хям: Адриан, Карл Дженкинсън, Джеймс Колинс, Уинстън Рийд, Аарън Сресуел, Алекс Сонг (66 - Матю Джарвис), Енер Валенсия, Марк Нобъл, Чейку Коуяте, Стюарт Даунинг, Карлтън Коул (65 - Кевин Нолан)