Манчестър Сити размаза с 6:0 КПР и прати лондончани в Чемпиъншип два кръга преди края на сезона във Висшата лига.

Хеттрик за "гражданите" мушна Серхио Агуеро, по едно попадение добавиха Александър Коларов, Джеймс Милнър и Давид Силва.

Домакините бяха пълни господари на терена, тотално надиграха гостите си и заслужено взеха впечатляваща победа и трите точки в мача.

Така Сити е еднолично на второ място в класирането, но с повече мачове от Арсенал. След тази загуба КПР официално е в Чемпиъншип.

Манчестър Сити започна атакуващо мача и още в началото притисна сериозно гостите от КПР. Така се стигна до четвъртата минута, когато Серхио Агуеро напредна през центъра, навърза слисаната защита на КПР и технично преодоля Робърт Грийн за 1:0.

Последваха нови атаки на "гражданите", но те записаха няколко пропуски пред вратата на гостите. В 16-ата минута Джеймс Милнър проби по крилото и стреля по диагонала, но в аут.

Четири минути по-късно гостите все пак успяха да вкарат, но попадението на Чарли Остин с глава правилно бе отменено поради засада.

В 22-ата минута Сити сътвори страхотна атака, при която Фернандиньо бе изведен на чиста позиция, но стреля от външната страна на мрежата.

Десет минути по-късно Александър Коларов изпълни перфектно пряк свободен удар от дъгата на наказателно поле и направи 2:0.

В тези минути домакините правеха каквото си пожелаят на терена и не даваха никакви шансове на плахите си гости. В 35-ата минута Боби Замора се опита да намали от воле, но твърде неточно в аут.

Последва и шанс за Сити, но този път Агуеро изпусна. В края на полувремето КПР се отчете с греда и пхропуск на Боби Замора, а шанс за домакините пропиля Давид Силва.

Второто полувреме започна с нов гол за "гражданите". Те сътвориха уникална контра, при която Давид Силва пусна феноменален пас към Серхио Агуеро, последва нелепа грешка на Сук Йонг Йоон и Агуеро останал сам срещу Робърт Грийн направи 3:0.

Последва тупалка на Франк Лампард, но топката профуча над вратата. След час игра Давид Силва се подигра със защитата на гостите, но не успя да преодолее Робърт Грийн, който направи страхотно спасяване.

Пет минути по-късно Матю Филипс изблъска с ръце Давид Силва в наказателното поле и се стигна до дузпа за Сити. Зад топката застана Серхио Агуеро и хладнокръвно направи 4:0.

Това обаче не бе всичко и в 70-ата минута Агуеро пусна топката към Джеймс Милнър, който на празна врата вкара за 5:0. "Гражданите" изцяло доминираха и правеха каквото си пожелаят на терена, а гостите се бяха примирили с изпадането си в Чемпиъншип.

В 81-ата минута Вилфред Бони стреля страховито отдалеч и едва не счупи лявата греда на КПР. Шест минути по-късно Агуеро намери Бони на границата на пеналта, той цъкна с петичка към Давид Силка, който без проблеми преодоля Грийн за 6:0.

Така Манчестър Сити взе страхотна победа, а КПР от следващия сезон ще се състезава в Чемпиъншип.

Манчестър Сити - КПР 6:0

1:0 Серхио Агуеро (4)
2:0 Александър Коларов (32)
3:0 Серхио Агуеро (50)
4:0 Серхио Агуеро (65 - дузпа)
5:0 Джеймс Милнър (70)
6:0 Давид Силва (87)

Манчестър Сити: Джо Харт, Пабло Сабалета, Елаким Мангала, Мартин Демикелис, Александър Коларов, Фернандиньо, Фернандо, Франк Лампард, Джеймс Милнър, Давид Силва, Серхио Агуеро

КПР: Робърт Грийн, Стивън Коулкър, Ричард Дън, Клинт Хил, Матю Филипс, Лерой Фер, Сук Йонг Йоон, Карл Хенри, Джоуи Бартън, Боби Замора, Чарли Остин