Манчестър Сити стана за смях срещу Щутгарт, след като загуби визитата си на "Мерцедес-Бенц Арена" с 2:4.

Това стана в контролна среща, която бе изгледана от над 40 хиляди души.

Мануел Пелегрини заложи на силен състав в който личаха имената на Харт, Компани, Коларов, Навас, Стърлинг, Насри, Силва и Джеко. Новото попълнение Стърлинг се отчете с две асистенции.

Домакините логично бяха с най-доброто от себе си и направиха брилянтен двубой.

Двубоят започна шеметно за домакините и в 15-ата минута Гинчек намери с добро извеждащо подаване Костич, който бе изпуснат от трима играчи на Сити и се озова сам срещу вратаря след което реализира без проблеми.

В 31-ата минута Дивади бе намерен от Клеин и навлезе в наказателното поле, а след това мушна топката между краката на Харт, за да удвои аванса на тима си.

Пет минути след това Гинчек бе намерен сам пред малкото наказателно поле от Харник и отклони топката във вратата за класическия резултат.

В 37-ата минута отново той се разписа с плътен удар от точката на дузпата.

Сити все пак успя да върне два гола в последните минути на мача. Ихеаначо бе намерен на точката на дузпата от Стърлинг и реализира първия гол за гостите в 84-ата минута, а Джеко бе намерен на празна врата в малкия пеналт също от Стърлинг и така оформи крайния резултат пет минути след това.

ЩУТГАРТ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 4:2
1:0 Костич 15'
2:0 Дивади 31'
3:0 Гинчек 36'
4:0 Гинчек 37'
4:1 Ихеаначо 84'