Манчестър Сити надви Уотфорд у дома с 2:0 в среща от 4-ия кръг на Висшата лига и така продължава без грешка от началото на сезона.

Tака тимът има 4 победи от 4 кръга и е лидер в класирането.

Стърлинг вкара дебютното си попадение за "Гражданите", след като се разписа в 47-ата минута, докато Фернандиньо се разписа в 56-ата минута.

След тази победа Сити вече няма негативна статистика срещу този противник във Висшата лига и в исторически план двата тима са си разменили по пет победи.

Освен четвъртата победа Сити постигна още нещо впечатляващо - отборът няма допуснат гол за четвърти пореден мач.

Първото полувреме бе добро от гледна точка на владението на топката за домакините, но липсваха очакваните много голови положения.

Гостуващият тим се държеше на много добро ниво през първите минути, а първото опасно положение стана факт в 27-ата минута на срещата.

Стърлинг отправи страхотен удар по земя от известна дистанция, но Гомеш изчисти топката в корнер след страхотна реакция.

Десетина минути след това, след грешка в редиците на Уотфорд Агуеро достигна до топката, но ударът му премина покрай вратата.

След почивката "Гражданите" сериозно увеличиха оборотите и това даде резултат.

Стърлинг вкара в 47-ата минута и така даде аванс на отбора си в резултата.

Саня центрира прекрасно в наказателното поле и крилото от малкия пеналт с крак отклони топката във вратата, като това бе негов дебютен гол за тима в официален мач.

Миналогодишният шампион стигна сравнително бързо до второ попадение, след като Фернандиньо се разписа в  56-ата минута.

Силва намери бразилеца в наказателното поле и с диагонален удар в далечния ъгъл той реализира.

Две минути след това пък Сити направи много голям пропуск чрез Агуеро, който изтърва чист шанс от 10-ина метра.

В 66-ата минута гостите стигнаха до интересен шанс след много мощен удар на Дийни, но Саня по страхотен начин блокира топката и я изби в корнер.

Няколко минути след това удар на Яя Туре прелетя на сантиметри покрай гредата след пас на Коларов и така африканецът пропусна да направи резултата класически.

До края срещата просто се доиграваше и не паднаха повече попадения.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - УОТФОРД 2:0
1:0 Стърлинг 47'
2:0 Фернандиньо 56'

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Компани, Саня, Коларов, Мангала, Силва (75 - Делф), Туре, Фернандиньо, Стърлинг (89 - Ихеаначо), Навас (46 - Насри), Агуеро

УОТФОРД: Гомеш, Прьодъл, Каткърт, Ниъм, Холебас, Журадо, Бехрами, Абди, Капу, Дийни, Ихало