Манчестър Сити записа фантастична победа с 6:1 над Нюкасъл, като звездата на "гражданите" Серхио Агуеро мушна пет гола на гостите.

Шестото попадение за домакините вкара Кевин Де Брюин, а точен за "свраките" бе Александър Митрович.

Нюкасъл започна отлично мача и поведе чрез Митрович, но само разяри Агуеро и компания, които тотално разнебитиха гостите и записаха впечатляваща победа, с която се изкачиха отново на първото място преди останалите срещи от този кръг.

Така Сити отново се върна на победния път във Висшата лига, след като преди седмица понесе срамна загуба с 1:4 от Тотнъм.

Нюкасъл пък се превръща в любим съперник за "гражданите", които вече имат 9 победи и едно равенство в последните си 11 срещи срещу този противник.

Срещата започна с масирани атаки за домакините, които още в началото тотално владееха инициативата и притиснаха сериозно гостите си, които се бяха окопали пред вратата си.

В 8-ата минута Александър Коларовможеше да вкара, но Тим Крул показа класа и спаси. Последва и пропуск на Серхио Агуеро. "Гражданите" редуваха атаки след атаки, но за изненада първото попадение падна в тяхната врата.

В 18-ата минута Джорджиньо Вайналдум намери Александър Митрович и той с глава вкара за 0:1. Този гол тотално обърка "гражданите", които в следващите минути нямаха никаква идея как да стигнат до положение пред Крул.

След половин час игра Сити можеше да изравни, но с пропуски последователно се отчетоха Рахийм Стърлинг и Фернандиньо. Така се стигна до 42-ата минута, когато Фернандиньо асистира на Агуеро и той изравни за 1:1.

Аржентинецът се развихри в началото на второто полувреме, когато за отрицателно време наниза нови четири гола. Агуеро направи пълен обрат в 49-ата минута след пас на Давид Силва.

Само минута по-късно Кевин Де Брюин асистира на Агуеро за 3:1, а в 54-ата минута Кевин Де Брюин направи 4:1 след пас на Хесус Навас.

След час игра Агуеро отново избухна. Той получи подаване от Давид Силва и направи 5:1, а само две минути по-късно Агуеро отново опъна мрежата на гостите за 6:1.

След това попадение темпото на игра леко падна, като срещата се доиграваше. "Гражданите" тотално владееха инициативата, разиграваха спокойно в средата на терена, като не даваха никакви шансове на гостите си.

До края не се случи нищо интересно и така Сити взе запомняща се победа.

Манчестър Сити - Нюкасъл 6:1

0:1  Александър Митрович (18)
1:1 Серхио Агуеро (42)
2:1 Серхио Агуеро (49)
3:1 Серхио Агуеро (50)
4:1 Кевин Де Брюин (54)
5:1 Серхио Агуеро (60)
6:1 Серхио Агуеро (62)

Манчестър Сити: Джо Харт, Пабло Забалета, Николас Отаменди, Елаким Мангала, Александър Коларов, Фернандо, Фернандиньо, Кевин Де Брюин, Давид Силва, Рахийм Стърлинг, Серхио Агуеро

Нюкасъл: Тим Крул, Дарил Янмаат, Чансел Мбемба, Фабрицио Колочини, Кевин Мбабу, Муса Сисоко, Джорджиньо Вайналдум, Върнън Анита, Йоан Гуфран, Александър Митрович, Айози Перес Гутиерес