Ливърпул подчини Манчестър Сити на "Етихад" и стигна до успех с 4:1 в дербито от 13-ия кръг на Висшата лига.

Гостите водени от Юрген Клоп направиха шеметно първо полувреме и дори можеха да мушнат още няколко гола по време на него.

Мангала си заби автогол в 7-ата минута и така даде аванс на гостите, а Коутиньо удвои аванса в 23-ата минута. След това Фирмино се разписа в 32-ата минута и показа голямата си класа.

Вторият асистира и за гола на неговия сънародник, като определени в този мач той показа защо Ливърпул плати толкова пари на Хофенхайм за него. Най-впечатляващото в този мач бе неговото партньорство с Коутиньо.

Агуеро върна един гол с феноменален удар от дъгата в 44-ата минута. Шкъртел обаче "уби" и най-малките надежди на домакините с попадение в 81-ата минута.

След този мач Сити е 3-и с 26 точки, а Ливърпул е 9-и с 20 точки.

Гостите започнаха мача по превъзходен начин и в 7-ата минута стигнаха до заслужен аванс, макар и след автогол.

Фирмино бе намерен от Коутиньо наказателното поле и върна топката към границата на вратарското поле, но Мангала от близката греда я засече във вратата си с крак при опита си да я изчисти.

През следващите минути момчетата на Юрген Клоп показваха голяма класа на терена, а Милнър имаше шанс да стреля от дистанция, но ударът му премина доста над вратата.

В 23-ата минута Фирмино изведе връхлитащия Коутиньо зад защитата с прекрасно подаване и бразилецът просто отклони топката във вратата на Харт.

Няколко минути след това топката удари в ръката Шкъртел, в наказателното поле, но реферът подмина ситуацията, тъй като прецени, че в действията на словака няма умисъл, което бе видимо.

В 31-ата минута Коутиньо отправи истински снаряд от дистанция, а Харт изби топката.

Секунди след това Фирмино реализира за класическия резултат. Коутиньо бе намерен по прекрасен начин с пета в наказателното поле от Джон и видя останалия на празна врата пред малкото наказателно поле Фирмино, който от своя страна просто добута кълбото във вратата.

Пет минути след това домакините имаха страхотен шанс и за четвърти гол, но Харт изби топката след удара на Фирмино, който бе останал сам срещу него.

Невероятното представяне на гостите продължи и малко след това удар на Фирмино премина на сантиметри от далечната греда.

Домакините все пак се върнаха в играта, след като Кун отправи страхотен удар от дъгата и препарира Миньоле. Това стана в 44-ата минута.

Второто полувреме започна на малко по-ниски обороти и през първите минути от него нямаше опасни атаки пред двете врати.

Домакините правиха всичко възможно да стигнат до голови ситуации, но имаха сериозни проблеми.

В 58-ата минута Стърлинг отправи тежък удар от наказателното поле, но топката се спря в тялото на Шкъртел. Крилото претендираше за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В 60-ата минута Фирмино бе много близо да вкара втория си гол в мача, но Харт по забележителен начин успя да избие топката след удара на бразилеца.

Малко след това бе отменен гол на Коутиньо заради засада. В ситуацията Фирмино го намери сам срещу Харт и той го заобиколи и вкара.

Сити бе на косъм в 65-ата минута да се завърне в мача. Милнър направи грешка и топката попадна в Стърлинг, който видя Агуеро, но неговият удар бе спасен от Миньоле.

Точно шест минути след това Фирмино имаше пореден шанс да се разпише, но и този път ударът му бе спасен от Харт.

В 80-ата минута Айб изведе Бентеке сам срещу вратаря, но нападателят бе доста бавен и бе настигнат. Въпреки това успя да стреля, но Харт отново бе феноменален.

Минута след това Шкъртел обаче уби и най-малките надежди на Сити, след като вкара четвъртия гол за своя тим. Със страховит удар от дъгата словакът не остави шансове на стража на противника. До края нямаше повече голове.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ЛИВЪРПУЛ 1:4
0:1 Мангала 7 автогол
0:2 Коутиньо 23
0:3 Фирмино 32
1:3 Агуеро 44
1:4 Шкъртел 81

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Саня, Коларов, Демикелис, Мангала, Туре (46 - Фернандиньо), Навас (46 - Делф), Фернандо, Де Бройне, Стърлинг, Агуеро (66 - Ихеаначо)

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Клайн, Морени, Шкъртел, Ловрен, Лейва, Лалана (90 - Tуре), Коутиньо (68 - Айб), Джан, Милнър, Фирмино

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/LiverpoolFC/posts/10153891408477573:0" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/LiverpoolFC/posts/10153891408477573:0"><p>FULL-TIME: Manchester City FC 1-4 #LFCJ&#xfc;rgen Klopp oversees more magic as the Reds produce a stunning performance to silence the Etihad Stadium and claim all three points. Get in!</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/LiverpoolFC/">Liverpool FC</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/LiverpoolFC/posts/10153891408477573:0">21 ноември 2015 г.</a></blockquote></div></div>