Манчестър Сити  се класира на полуфиналите за Купата на Лигата, след като удари Хъл Сити с 4:1 в четвъртфинален сблъсък, игран на стадион "Етихад". Головете за "гражданите" вкараха Бони, Ихеаначо и Де Бройне на два пъти в края. За гостите в добавеното време почетен гол вкара Робъртсън.

Момчетата на Мануел Пелегрини осъществиха доминация още от самото начало, но трябваше да чакат над десет минути, за да стигнат до първо добро положение. Кевин Де Бройне нацели страничната греда с шут пред дъгата, а Вилфред Бони направи успешна добавка, намирайки долния ляв ъгъл.

"Тигрите" изглеждаха прекалено опитомени и отправиха първия си точен удар едва в средата на първото полувреме, но Вили Кабайеро не беше затруднен от тупалката на Хейдън. На отсрещната врата Делф би покрай десния страничен стълб.

До края на първата част не се стигна до нито една реална опасност. Бони стреля право в тялото на вратаря на гостите, а с точни, но слаби изстрели се отличиха Акпом и Алуко от Хъл Сити.

Десетина минути след почивката Якупович трябваше да се намесва при топовен снаряд на Кевин Де Бройне, а малко преди това Брус се намеси в точния момент и изби пред крака на Давид Силва.

Последваха няколко много добри акции на домакините, но те така и не успяваха да удвоят. Първо Хесус Навас стреля неточно, а след това два пропуска направи Давид Силва. За Хъл неточно стреля влезлият като резерва Диаме. След това Делф би право във вратаря.

Десетина минути преди края на редовното време Манчестър Сити най-после удвои благодарение на две резерви. Рахим Стърлинг центрира отляво и в малкото наказателно поле Ихеаначо засече без проблеми.

Хъл Сити рухна и допусна много груба грешка в отбрана чрез Робъртсън малко по-късно. Кевин Де Бройне остана сам срещу вратаря и вкара с левачката.

В 86-ата минута белгиецът вкара втория си гол в срещата, този път от пряк свободен удар. Той изстреля топката със страховит фалц и изненада вратаря на гостуващия тим.

Все пак "тигрите" стигнаха до почетно попадение в добавеното време на срещата, когато Анди Робъртсън вкара по диагонала след хубава контраатака.

Манчестър Сити - Хъл Сити 4:1

1:0 Вилфред Бони - 12'
2:0 Келечи Ихеаначо - 80'
3:0 Кевин Де Бройне - 82'
4:0 Кевин Де Бройне - 86'
4:1 Анди Робъртсън - 92'

Манчестър Сити: Кабайеро, Отаменди, Мангала, Клиши, Саня, Фернандиньо, Делф, Навас (Стърлинг - 62'), Силва, Де Бройне, Бони (Ихеаначо - 71')

Хъл Сити: Якупович, Брус, Магуайър, Одубаджо, Робъртсън, Елмохамади, Ливърмор, Хейдън, Тейлър (Диаме - 58'), Алуко (Снодграс - 73'), Акпом (Ернандес - 67')