Манчестър Сити размаза с 4:0 Кристъл Палас и по голова разлика излезе начело във Висшата лига на Англия.

"Гражданите" имат равен точков актив с Арсенал и Лестър, но утре "артилеристите" гостуват на Стоук Сити, а по-късно днес "лисиците" играят с Астън Вила.

Два гола за домакините заби Серхио Агуеро (41 и 69), по един добавиха Фабиан Делф (22) и Давид Силва (84).

Така Сити се реваншира пред феновете си за равенството 0:0 с Евъртън през седмицата и записа десет победи от последните си 11 мача срещу Палас.

"Орлите" пък вече 5 срещи са без пълен успех във Висшата Лига и се свлякоха в класирането.

Срещата на "Етихад" започна с атаки и към двете врати, като в началото Деймиън Дилейни изпусна за Палас, а Давид Силва за Сити.

В 15-ата минута отново гостите стигнаха до положение, но Конър Уикъм изпусна да вкара. Последва и шанс за "гражданите", при който Давид Силва от чиста позиция стреля в аут.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Фабиан Делф опъна мрежата на Палас и домакините поведоха с 1:0. Гостите можеха веднага да изравнят, но Скот Дан с глава стреля в аут.

След половин час игра и Йоан Кабай изпусна да вкара на Джо Харт. Към края на полувремето Сити вдигна темпото и логично вкара нов гол.

В 41-ата минута Келечи Ихеаначо асистира на Серхио Агуеро и той направи 2:0. До почивката с пропуски на два пъти се отчете Серхио Агуеро.

Втората част започна с нов шанс за Сити, пропуснат от Кевин Де Брюин. Постепенно темпото на игра падна, като действията се водеха основно в средата на терена, където домакините спокойно разиграваха.

В 64-ата минута Джоел Уорд напредна в половината на Сити и стреля остро, но в аут. Пет минути по-късно Кевин Де Брюин намери Серхио Агуеро и той направи 3:0.

След това попадение "гражданите" имаха още няколко добри възможности, но Давид Силва и Кевин Де Брюин нямаха шанс пред гола. Към края на мача Сити стигна до още едно попадение.

В 84-ата минута Агуеро пусна към Давид Силва и той опъна мрежата за 4:0. Така Сити взе лесна победа и се изкачи на първо място в класирането.

Манчестър Сити - Кристъл Палас 4:0

1:0 Фабиан Делф (22)

2:0 Серхио Агуеро (41)

3:0 Серхио Агуеро (69)

4:0 Давид Силва (84)

Манчестър Сити: Джо Харт, Пабло Забалета, Мартин Демикелис, Николас Отаменди, Александър Коларов, Давид Силва, Фернандо, Фабиан Делф, Кевин Де Брюин, Келечи Ихеаначо, Серхио Агуеро

Кристъл Палас: Уейн Хенеси, Джоел Уорд, Скот Дан, Деймиън Дилейни, Папе Суаре, Джо Ледли, Йоан Кабай, Джеймс МакАртър, Джейсън Пънчън, Конър Уикъм, Вилфред Заха