Уест Хям Юнайтед успя да вземе, макар и честично, пореден скалп на топ отбор във Висшата лига, след като врътна у дома реми 2:2 с Манчестър Сити на своя "Ъптън Парк".

Това стана в среща от 23-ия кръг на Висшата лига и след нея "Гражданите" са 2-и в класирането с актив от 44 точки.

"Чуковете" от своя страна са на 6-ото място в класирането с актив от 36 пункта.

Валенсия откри още в първите секунди, а Агуеро изравни от дузпа в 9-ата минута. Следващият гол за домакините бе дело на Валенсия, който реализира второто си попадение за тима в 56-ата минута. Крайният резултат бе оформен от Агуеро в 81-ата минута.

Мачът започна по изключителен начин за гостите и още преди първата минута да е изтекла Куяте видя Валенсия на точката на дузпата и за латиноамериканеца не остана нищо друго освен със силен удар да насочи топката във вратата. Така лондончани стигнаха до така желания бърз първи гол.

Гостите обаче бързо се върнаха в мача, след като Агуеро бе точен от дузпа в 9-ата минута. Наказателният удар дойде след нарушение на Дженкинсън срещу аржентинеца.

В 33-ата минута Пайе имаше уникален шанс да удвои преднината на своя тим. Той отправи зашеметяващ удар от фаул, който бе насочен към далечния горен ъгъл на противниковата врата, но Харт по феноменален начин спаси вратата си.

До почивката не се стигна до нищо кой знае колко интересно, но след нея домакините започнаха доста активно.

В 51-ата минута Антонио бе намерен на далечната греда, но ударът му с глава така и не успя да намери очертанията на вратата.

Делф пък удари гредата за Манчестър Сити пет минути след това. Адриан се намеси в ситуацията след неговия удар, но топката срещна и стълба.

В 56-та минута шокът за гостите обаче бе пълен, след като Валенсия бе намерен от Антонио в наказателното поле и с технчиен удар от близка дистанция прати топката в далечния ъгъл.

Десетина минути след това Сонг отправи удар от дистанция, който профуча много близо покрай гредата.

В 75-ата минута пък и Агуеро имаше шанс пред себе си, но ударът му с глава премина встрани вратата.

Пет минути след това Кун от няколко метра изравни резултата, от чиста позиция, и изравни резултата, макар че по първоначалната му реакция изглеждаше така сякаш голът няма да бъде зачетен.

В самия край домакините нацелиха напречната греда и след това мачът приключи.

УЕСТ ХЯМ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:2
1:0 Валенсия 1
1:1 Агуеро 9 дузпа
2:1 Валенсия 56
2:2 Агуеро 80

УЕСТ ХЯМ: Адриан, Колинс, Рейд, Кресуел, Дженкинсън (13 - Байрам), Пайе, Сонг, Нобъл, Куяте, Антонио (65 - Моузес), Валенсия

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Харт, Саня, Демикелис, Клиши, Отаменди, Силва (82 - Фернандо), Туре, Навас (67 - Стърлинг), Делф, Де Бройне, Агуеро