Отборът на Манчестър Сити разпиля Борнемут като гост с 4:0 в мач от 32-рия кръг на английската Висша лига. Три от головете за гостите паднаха през първото полувреме и бяха дело на Фернандо(7'), Кевин де Бройне(12') и Серхио Агуеро(19'), а Александър Коларов бе точен в самия край на срещата и оформи крайния резултат.

Двубоят започна шеметно и още в седмата минута "гражданите" откриха резултата. Хесус Навас центрира от корнер и Фернандо от воле засече по брилянтен начин за 1:0.

Само пет минути по-късно завърналият се след тежка контузия Кевин де Бройне удвои преднината на своите. Агуеро подаде на Давид Силва, който с пета свали топката към белгиеца и той я прати в мрежата на "черешките" с прекрасен шут.

Така се стигна до 19-тата минута, когато Серхио Агуеро сложи точка на спора. Хесус Навас достигна една топка току преди да напусне очертанията на игрището и я центрира в наказателното поле, където най-съобразителен се оказа Агуеро и с глава прониза Борнемут за трети път.

В добавеното време на двубоя се разписа и Александър Коларов и оформи крайния резултат.

С победата Манчестър Сити продължава да бъде на четвърто място с 54 точки, а Борнемут заема 13-тата позиция с 38 пункта.

Борнемут - Манчестър Сити 0:4

0:1 Фернандо - 7'
0:2 Де Бройне - 12'
0:3 Серхио Агуеро - 19'
0:4 Коларов - 90'

Борнемут: Боруц, Франсис, Кок, Даниелс, Смит (Елфик - 66'), Шурман, Градел, Ричи, О'Кейн, Кинг (Пю - 46'), Грабан (Гослинг - 79')

Манчестър Сити: Кабалеро, Сабалета, Мангала, Клиши, Отаменди, Фернандо, Фернандиньо, Навас, Де Бройне (Коларов - 57'), Давид Силва (Самир Насри - 66'), Серхио Агуеро (Ихиеначо - 79')

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/jvVx4cTKs5A" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>