Отборите на Манчестър Сити и Суонзи завършиха при резултат 1:1 в мач от последния кръг на английската Висша лига и по този начин "гражданите" успяха да се класират на 4-то място и ще участват в турнира Шампионска лига.

Сити успя да открие резултата още в 6-тата минута на срещата, когато Келеши Ихеаначо се оказа най-съобразителен в наказателното поле на "лебедите" и прати топката в мрежата на домакините. В самия край на първото полувреме Суонзи изравни резултата от пряк свободен удар, а голът бе дело на Андре Аю.

През второто полувреме станахме свидетели на доста посредствен футбол и повече голове не видяхме.

По този начин Манчестър Сити събра 66 точки и вече е недостижим на 4-тото място в класирането. Суонзи пък финишира на 12-та позиция с 47 пункта.

Двубоят започна по отличен начин за "гражданите" и те съумяха да открият резултата още в 6-тата минута, когато Серхио Агуеро стреля към вратата, вратарят на Суонзи спаси, но при добавката Ихеаначо не сгреши и даде аванс на гостите.

Малко по-късно Агуеро можеше да увеличи преднината на своите, но изстрелът му мина покрай вратата.

"Лебедите" можеха да се върнат в мача, но Раутлич не успя да прониже вратата отблизо.

В средата на първата част отново Агуеро бе близо до гола, но Нортфелд спаси с крак и остави интригата в двубоя жива.

Малко след това Келеши Ихеаначо опита далечен изстрел към вратата на "лебедите", но шутът му се оказа твърде неточен.

Десетина минути преди края на полувремето Хесус Навас стреля отдалеч, но и неговият удар мина встрани от вратата.

Все пак в добавеното време на първите 45 минути "лебедите" изравниха резултата. Джердан Аю стрля от пряк свободен удар и след рикошет топката влетя в мрежата на Сити.

Агуеро пропусна отлична възможност в началото на втората част и за пореден път не успя да преодолее Нортфелд.

Последваха доста скучни минути, в които не се случваше нищо интересно пред нито една от двете врати.

Аю имаше възможност да стреля с глава, но Джо Харт спаси изстрела му.

Малко по-късно Лирой Фер стреля опасно към вратата на Сити, но топката профуча покрай вратата.

В последните минути на мача не се случи нищо интересно и така Сити успя да финишира на 4-то място и си спечели правото да играе в турнира Шампионска лига.

Суонзи - Манчестър Сити 1:1

0:1 Ихеаначо - 6'
1:1 Аю - 45'

Суонзи: Нордфелд, Амат, Рангел, Кингсли, Фернандес, Бритън, Фер, Корк, Аю, Монтеро, Раутлич

Манчестър Сити: Харт, Клиши, Мангала, Отаменди, Саня, Фернандо, Фернандиньо, Навас, Де Бройне, Ихеаначо, Агуеро