Борусия Дортмунд загуби от Манчестър Сити с 6:7 след изпълнение на дузпи (1:1 в редовното време) в мач от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, провеждащ се в китайския град Шънджън.

Момчетата на Томас Тухел имаха леко предимство през първото полувреме, но направиха куп пропуски. Точно преди паузата Ихеаначо пропусна най-чистото положение, оставайки сам срещу Бюрки.

През второто полувреме "гражданите" се активизираха, но четвърт час преди края Гонсало Кастро пропусна златен шанс, оставайки сам срещу вратаря. Веднага след това англичаните откриха резултата чрез Серхио Агуеро, вкарал на празна врата.

В последните секунди на добавеното време Кристиан Пулишич изравни резултата и Борусия успя да се добере да изпълнение на дузпи, след като малко преди това реферът не отсъди дузпа за явно нарушение срещу Шинджи Кагава.

Двата тима си изпълниха 16 дузпи. За Сити сбъркаха Гарсия и Стърлинг, докато за германците неточни бяха Паслак, Ларсен и Мерино, като вторият пропусна мачбола за своя тим.

Така Борусия Дортмунд събра 4 точки и завърши на първо място в тристранния турнир, в който Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед не изиграха мача помежду си заради лоши атмосферни условия.

Германският тим стигна до първата добра възможност, но ударът на Осман Дембеле от петнайсетина метра беше блокиран. Малко преди това Нури Шахин действаше умело в защита и изби топката пред погледа на Зинченко.

После Роде копна към нахлуващия отляво Шмелцер, който опита подаване от въздуха, но успоредно на голлинията нямаше негов съотборник. Последва тупалка с левия крак на Емре Мор, но покрай страничната греда.

Последваха две добри акции на "небесносините", но Делф би много неточно, а след това Бюрки не срещна трудности с шута на Келечи Ихеаначо.

Борусия отново взе инициативата и Дембеле стреля над вратата, а след това Емре Мор се пробва от движение, но Кабайеро беше на мястото си.

В добавеното време на първото полувреме Ихеаначо беше изпуснат, остана сам срещу Бюрки, но вратарят скъси ъгъла и успя да спаси сигурно попадение. При изпълнението на корнера Адарабиойо пропусна с глава.

Двата тима направиха много промени на почивката и това се отрази на темпото на игра, въпреки появата на известни имена. Адриан Рамос получи вляво и опита стрелба по диагонала, но беше затворен.

Снаряд на Вилфред Бони затрудни Роман Бюрки и последният не успя да хване топката, но бранител пред него успя да изчисти. После Серхио Агурео би от дистанция, но високо.

В средата на второто полувреме Мориц Ляйтнер пробва изненадващ удар, но не беше нагласил мерника си. Малко след това същото пред вратата на Борусия стори и Бони.

Четвърт час преди края на редовното време Борусия беше много близо до попадението. Кристиан Пулишич нахлу отдясно и отправи успоредно на голлинията подаване, но бранител изчисти точно пред краката на Гонсало Кастро.

Точно Кастро получи златен шанс в 76-ата минута, излизайки сам срещу вратаря, но Гън успя да отрази удара на халфа. Топката излезе в корнер след очевидния рикошет, но съдийската бригада не го видя.

Малко след това пропускът на Кастро беше наказан и Сити откри резултата. Давид Силва беше изпуснат в наказателното поле, видя свободния Серхио Агуеро, който макар и натежал, вкара на празна врата.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/n-rI9XU3f4M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В добавеното време Шинджи Кагава беше спънат в наказателното поле от Фернандиньо, но реферът не отсъди дузпа.

Борусия Дортмунд все пак се добра заслужено до изпълнение на дузпи с гол на Кристиан Пулишич в 96-ата минута, дошъл след изпълнение на корнер. Пулишич получи в наказателното поле и изненада Гън с удар между краката на стража.

Борусия Дортмунд - Манчестър Сити 1:1

0:1 Серхио Агуеро - 79'

1:1 Кристиан Пулишич - 96'