Манчестър Сити разби Стяуа с 5:0 като гост в изключително зрелищен първи плейофен сблъсък за влизане в групите на Шампионската лига, игран на стадион "Арена Национал".

"Гражданите" тотално надиграха своя противник през първото полувреме и се оттеглиха на почивка с аванс от два гола, дело на Давид Силва и Серхио Агуеро.

Момчетата на Пеп Гуардиола дори си позволиха лукса да пропуснат две дузпи преди паузата чрез Агуеро, чийто първи удар беше спасен от вратаря, а след това нападателят стреля над целта.

Веднага след почивката Нолито вкара трети гол за своите, а в края на мача Кун вкара още два гола и оформи своя хеттрик. Протоколният реванш е следващата сряда на английска земя.

Домакините започнаха доста по-добре и още във втората минута Станчу отправи страховит снаряд, минал на педя покрай левия страничен стълб. Английският клуб отговори с точен, но доста безопасен удар на Нолито.

В седмата минута Муниру Съли действаше много безразсъдно и ритна без топка Рахим Стърлинг в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, но вратарят Ница спаси изстрела на Серхио Агуеро от бялата точка, а при добавката Нолито нацели напречната греда.

Във фаталната за румънците 13-а минута обаче прошка нямаше. Тошка допусна груба грешка в защита, Стърлинг нахлу в наказателното поле и след хубав финт подаде на Силва. Испанецът нанесе плътен диагонален изстрел и прати кълбото в мрежата.

В средата на второто полувреме Коларов беше изпуснат в наказателното поле и Енаке му влезе грубо, без да играе с топката. Реферът отново посочи бялата точка, а зад топката пак застана Серхио Агуеро. Този път Кун реши да бие мощно в средата, но топката облиза напречната греда и излетя в аут!

Тежък удар на Кевин Де Бройне мина покрай вратата на домакините, а при една от редките акции на Стяуа Хамрун остана на добра позиция, но би слабо в тялото на Вили Кабайеро. Сити отново се втурна напред, но Ница спаси удар на Стърлинг.

В 41-ата минута Серхио Агуеро се реабилитира за двата си пропуска от бялата точка и удвои аванса на своя тим. Нолито центрира за Стърлинг, който свали за Кун и аржентинецът намери долния десен ъгъл с изкусно изпълнение!

Стяуа започна надъхано второто полувреме с неточен шут, но малко след това глътна трето попадение. Нолито игра на двойно подаване с Кевин Де Бройне, излезе сам срещу вратаря и след го финтира, намери опразнената врата.

Последваха неточни изстрели на Нолито и Агуеро, а след час игра аржентинецът стреля в ръцете на вратаря. Постепенно темпото на игра спадна рязко и двата отбора не предлагаха нищо интересно. Четвърт час преди края на редовното време Агуеро би мощно, но Ница спаси. Силва пробва технично изпълнение, но в аут.

В 78-ата минута Агуеро окончателно изкупи вината си за двете пропуснати дузпи, вкарвайки втория си гол в мача. Той комбинира много ефектно с Нолито, като двамата си размениха по два паса. Кун излезе на стрелкова позиция и вкара по диагонала в долния ляв ъгъл.

В 89-ата минута Агуеро оформи своя хеттрик. Той получи от Фернандо около центъра, навлезе в наказателното поле и нанесе точен удар в десния ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xboY3A2pjn8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Стяуа - Манчестър Сити 0:5

0:1 Давид Силва - 13'
0:2 Серхио Агуеро - 41'
0:3 Нолито - 49'
0:4 Серхио Агуеро - 78'
0:5 Серхио Агуеро - 89'

Пропусната дузпа: Агуеро (Сити) - 8'
Пропусната дузпа: Агуеро (Сити) - 20'

Стяуа: Ница, Тамаш, Тошка, Енаке, Момчилович, Ахим (Бурчеану - 46'), Муниру (Попеску - 67'), Попа, Станчу, Хамрун, Голубович (Тудорие - 46')

Сити: Кабайеро, Стоунс, Отаменди, Сабалета (Саня - 70'), Коларов (Клиши - 75'), Фернандиньо, Силва, Стърлинг, Де Бройне (Фернандо - 80'), Нолито, Агуеро