Манчестър Сити продължава с отличното си представяне от началото на сезона, след като тимът постигна победа с 3:1 над коравия Уест Хям.

Това стана в среща от 3-ия кръг на Висшата лига, която се игра на ''Етихад Стейдиъм''.

Стърлинг откри в 7-ата минута за домакините, а Фернандо удвои в 18-ата. След мощното първо полувреме Сити понамали темпото след почивката. Гостите вкараха почетен гол чрез Антонио в 58-ата минута, но нямаха сили за нещо повече. Рахийм пък довърши столичани в 92-ата минута с втория си гол в мача.

След този мач ''гражданите'' се изравниха с Челси и Манчестър Юнайтед по точков актив, като и трите тима имат пълен актив от 9 пункта.

Съвсем очаквано Клаудио Браво не бе включен в групата на Сити за днешната среща, а Пеп Гуардиола направи две промени в състава си в сравнение с миналата среща - Гаел Клиши и Нолито започнаха в титулярния състав.

Домакините притиснаха противника си още от първата минута и съвсем логично резултатът от това не закъсня.

В 7-ата минута Стърлинг реализира и даде преднина на ''гражданите''.

Силва направи прекрасен пробив през средата на терена и с много хубаво подаване намери връхлитащия в наказателното поле Нолито. Последният намери Рахийм на точката на дузпата и английският национал не сгреши.

Докато гостите се опитваха да се осъзнаят, те получиха втори гол във вратата си.

Негов автор стана Фернандиньо в 18-ата минута, след като засече с глава прекрасно центриране на Де Бройне и не остави никакви шансове на Адриан.

Няколко минути по-късно и Де Бройне имаше шанс да се разпише, но за щастие на лондончани неговият удар премина малко над вратата.

В 35-ата минута белгиецът имаше още един прекрасен шанс, след като бе изведен на отлична позиция от Силва в наказателното поле, но така и не успя да се разпише.

До почивката темпото леко поспадна, но като цяло през първата част Сити тотално надигра противника си и заслужено достигна до аванс от два гола на полувремето.

Малко след подновяването на играта реферът отмени гол на Сити заради засада.

''Гражданите'' създадоха още два добри шанса през следващите минути, които не успяха да реализират.

И малко неочаквано гостите върнаха напрежението след гол на Антонио в 57-ата минута.

Той засече прекрасно центриране с глава на Масуаку и върна надеждите на тима си, че може да измъкне нещо от този мач.

В 68-ата минута Агуеро можеше да убие интригата в този мач, но ударът му срещна външната част на мрежата.

През следващите минути нямаше кой знае колко интересни положения.

В продължението Силва нацели страничната греда, но в 92-ата минута Стърлинг наниза второто си попадение в мача и сложи край на надеждите за гостите. Той излъга противниковия страж и от много малък ъгъл, от близка дистанция, вкара в опразнената врата.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - УЕСТ ХЯМ 3:1
1:0 Стърлинг 7
2:0 Фернандо 18
2:1 Антонио 58
3:1 Стърлинг 92

МАНЧЕСТЪР СИТИ: Кабайеро, Клиши, Сабалета, Отаменди, Стоунс (59 - Коларов), Силва, Фернандиньо, Де Бройне, Стърлинг, Агуеро, Нолито (75 - Насри)

УЕСТ ХЯМ: Адриан, Колинс, Огбона, Рийд (78 - Кайери), Масуаку, Нобъл, Куяте, Торе (46 - Байрам), Антонио, Валенсия (60 - Ланцини), Флетчър

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/-9uuC49_lJQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ckVBTjvu3Ys" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DKZto0GBrUU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>