Манчестър Сити се изложи за пореден път, след като врътна реми 1:1 у дома срещу Саутхямптън.

Това стана в мач от 9-ия кръг на английската Висша лига, който се игра на "Етихад Стейдиъм".

В крайна сметка това е пети пореден мач от всички турнири в който Сити не познава вкуса на успеха.

Освен това срещата е трета поредна във Висшата лига без победа за "гражданите".

Редмънд изведе гостите напред в резултата с гол в 27-ата минута след ужасяваща грешка на Стоунс, но все пак Ихеаначо успя да изравни в 55-ата минута.

В този мач Венсан Компани се завърна сред титулярите, след като вече е напълно здрав.

Сити е с 20 точки след ремито и отборът има равни точки с Арсенал и Ливърпул, като трите тима заемат от първото до третото място в класирането.

Срещата започна с логичен домакински натиск и през първите минути "гражданите" демонстрираха по-активна игра в търсенето на ранно попадение.

Още в 5-ата минута Агуеро имаше шанс да отправи удар от добра позиция, но в последния момент Ван Дайк се намеси отлично и блокира опитите на аржентинеца да застраши противниковата врата.

Постепенно през следващите минути темпото на игра започна да спада, което бе доста нелогично с оглед на ранната фаза на срещата.

Опасностите пред двете врати липсваха, но все пак в 21-ата минута Класи опита късмета си от границата на наказателното поле, но топката премина над вратата пазена от Браво.

Шест минути след това Сити бе шокиран. Стоунс направи кошмарна грешка и при опита си да върне една топка към собственото си наказателно поле Редмънд я овладя и от близка дистанция реализира.

Малко след това бранителят вкара изравнителен гол, след като засече центриране на Компани, но за негово съжаление попадението не бе зачетено заради засада.

До почивката нямаше повече голове и в крайна сметка авансът на гостите се запази.

След подновяването на играта Сити започна силно и в 53-ата минута Сане и Ихеаначо пропуснаха да засекат отлично центриране на Стърлинг в наказателното поле.

Две минути след това обаче двамата изработиха изравнителния гол, след като германският национал видя своя съотборник, който от близка дистанция не сгреши.

В 69-ата минута Форстър спаси чист гол, след като отрази фантастичен удар на Гюндоган.

Три минути след това Силва не успя да надцака Форстър на близката греда и пропусна отлично положение, а малко след това Браво парира удара на Буфал и също спаси вратата си.

В 85-ата минута Агуеро направи сериозен пропуск, след като от много удобна позиция, от наказателното поле, стреля на сантиметри покрай страничната греда.

До края на срещата нямаше повече опасности и резултатът остана непроменен.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - САУТХЯМПТЪН 1:1
0:1 Редмънд 27
1:1 Ихеаначо 55

Манчестър Сити: Браво, Стоунс, Компани (78 - Навас), Коларов, Фернандиньо, Гюндоган, Силва, Де Бройне (46 - Ихеаначо), Стърлинг, Сане, Агуеро

Саутхямптън: Форстър, Мартина, Фонте, Ван Дайк, Макуин, Класи (67 - Хойберг), Ромеу, Дейвис, Редмънд, Остин (75 - Уорд-Прауз), Тадич (70 - Буфал)