Манчестър Сити и Монако изиграха един от най-запомнящите се мачове в Шампионската лига за всички времена. За статистиката “Гражданите” победиха с 5:3, но двубоят на “Етихад” ще остане за винаги в историята с постоянните обрати, феноменалните изпълнения и страхотните отигравания. А има и реванш в Кралството.

Рахим Стърлинг даде ранен аванс на Сити, но Монако обърна развоя още до почивката след попадения на Радамел Фалкао и голобрадия Килиан Мбапе. След почивката Фалкао изпусна дузпа, а Серхио Агуеро изравни. Фалкао се реваншира с феноменален гол за 3:2 в 61-та минута, но до края домакините нанизаха три поредни гола - на Агуеро, Джон Стоунс и Лерой Сане.

Лошата новина за треньорите на двата отбора е, че за реванша няма да могат да разчитат на Камил Глик и Рахим Стърлинг, които получиха жълти картони и ще бъдат наказани.

Двата отбора влязоха в мача без предварително разузнаване и се впуснаха в атаки. За многото паднали голове помогнаха и изключително слабите прояви в защитата. Особено в тази на Сити.

Все пак в 26-та минута именно “гражданите” вкараха първи. Лерой Сане направи страхотен пробив по лявото крило, след което пусна успореден на вратата пас. Рахим Стърлинг бе на точното място в точното време и с лекота направи 1:0.

До края на първата част обаче Монако изненадващо обърна резултата. В 32-та минута Уили Кабайеро изрита изключително неточно една топка и подаде на Лемар. Той пък пусна надясно към Фабиньо, който качи топката на главата на Фалкао. Тигъра с летящ плонж вкара за 1:1 и така Монако за 31-ви пореден мач вкара поне 1 гол.

Малко след това “Етихад” изригна, искайки дузпа за нарушение на Субашич срещу Агуеро. Главният съдия не само, че не посочи бялата точка, но и даде жълт картон на аржентинеца за симулация.

В 40-та минута Монако удари за втори път, а героят бе тийнейджър. 18-годишният Килиан Мбапе изскочи сам срещу Кабайеро и с удар покрай главата му направи 2:1. Така Мбапе (18 години и 63 дни) стана вторият най-млад французин с гол в турнира след Карим Бензема (17 и 352 дни). Малко след това пък удар на Фалкао мина встрани от гредата.

Второто полувреме започна със сериозен пропуск за гостите. Фалкао беше спънат от Отаменди и сам се нагърби да бие отсъдената дузпа. Кабайеро обаче хвана удара му и спаси. Така вратарите на Сити спасиха последните 5 дузпи срещу тима в Шампионската лига.

Последваха луди минути. Серхио Агуеро изравни в 58-та, след като получи извеждащ пас от Стърлинг, а Субашич някак пусна топката между ръцете си. Така Агуеро прекъсна серията си от 570 минути без гол в турнира.

Радостта на Сити бе кратка. Само три минути по-късно Фалкао се пребори с Джон Стоунс и по феноменален копна топката над Кабайеро - 3:2 за Монако. Това беше 44-ти гол на колумбиеца в 48 мача под егидата на УЕФА. И друг любопитен момент - тази вечер Тигъра вкара толкова в Манчестър, колкото за цял сезон в Ман Юнайтед.

Последните минути бяха изцяло за Сити. В 72-та Агуеро изравни, след като засече центриране на Кевин Де Бройне от ъглов удар. Така нападателят вече има 27 попадения в турнира и стана вторият най-резултатен аржентинец след Лео Меси.

Сити поведе за втори път в мача в 76-та минута. Отново Де Бройне центрира от ъглов удар, Яя Туре отклони топката с глава, а дебнещият Джон Стоунс отблизо направи 4:3. Това не беше всичко - след още 7 минути Сити вкара 5-ти гол. Триходова комбинация между Силва, Агуеро и Сане остави немският национал на празна врата. Сане не сбърка - 5:3.

Манчестър Сити - Монако 5:3

1:0 Рахим Стърлинг 26’

1:1 Радамел Фалкао 32’

1:2 Килиан Мбапе 40’

2:2 Серхио Агуеро 58’

2:3 Радамел Фалкао 61’

3:3 Серхио Агуеро 71’

4:3 Джон Стоунс 77’

5:3 Лерой Сане 82’

Манчестър Сити: Кабайеро, Саня, Отаменди, Стоунс, Фернандиньо (62 - Сабалета), Туре, Де Бройне, Силва, Сане, Стърлинг (89 - Навас), Агуеро (86 - Фернандо)

Монако: Субашич, Сидибе, Раджи, Глик, Менди, Фабиньо, Силва (84 - Моутиньо), Бакайоко (87 - Дирар), Лемар, Фалкао, Мбапе (79 - Жармен)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/dPtddDfFnVg" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>