Арсенал успя да се класира за финала на ФА Къп, след като постигна обрат с 2:1 над Манчестър Сити насред "Уембли".

Успехът на "топчиите" дойде след две продължения от по 15 минути.

В редовното време срещата завърши при реми 1:1, като първо Агуеро даде аванс на Сити в 62-ата минута, а Монреал изравни в 71-ата минута.

В 11-ата минута от първото продължение обаче Алексис донесе успеха на символичните домакини.

Така Арсенал ще спори за трофея срещу лидера в класирането Челси.

Интересното е да се отбележи, че Пеп Гуардиола пък ще остане "на сухо" в дебютния си сезон начело на Сити.

Срещата започна с добро темпо и във 2-ата минута Де Бройне отправи силен удар, който премина встрани целта.

Няколко минути след това Агуеро получи извеждащ пас сам срещу вратаря, но Кошчелни се намеси в последния момент и успя да избие топката от краката на аржентинеца, макар че бе зад него в ситуацията.

През следващите минути "гражданите" доминираха над своя противник. В 21-ата минута Кошчелни реализира, но попадението не бе зачетено, тъй като французинът бе в положение на засада.

Oпасните положения през следващите минути липсваха, макар че манчестърци съдадоха няколко доста добри атаки, които обаче нямаха успешен завършек.

В 38-ата минута Агуеро пробва удар от малък ъгъл, който обаче не намери очертанията на вратата.

До почивката нямаше никакви кой знае какви ситуации и не се стигна до попадения пред двете врати на полувремето.

Второто полувреме започна с добра възможност за Сити и пет минути след подновяването на играта Отаменди с глава бе на косъм да открие резултата в полза на своя тим, но ударът му премина покрай вратата.

В 61-ата минута след загубена топка от Рамзи, Агуеро напредна и излезе сам срещу вратаря, а след това елегантно успя да го прехвърли и да даде аванс на тима си.

Пет минути след това Йозил отправи много хубав удар от няколко метра, който мина на сантиметри от вратата.

В 72-ата минута Монреал засече една прекрасно центрирана топка на Чембърлейнс с воле от няколко метра и прониза Браво, като по този начин изравни резултата.

Няколко минути след това Туре бе на косъм да даде отново аванс на Сити, но Чех се намеси и топката срещна страничната греда.

В 83-ата минута Фернандиньо с глава разтресе напречната греда и също пропусна отличен шанс да реализира.

Малко преди края Уелбек бе на косъм да направи обрата за Арсенал пълен, но ударът му мина на сантиметри от далечната греда.

В крайна сметка се стигна до две продължения от по 15 минути и в 11-ата минута на първото Снчес след удар от близка дистанция реализира. Уелбек пропусна шанса да стреля, но след това Алексис стори това и направи обрата пълен.

Резултатът остана непроменен до самия край.

АРСЕНАЛ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1