Манчестър Сити е почти сигурен участник в Шампионската лига през следващия сезон, след като победи убедително с 3:0 у дома Уест Бромич.

Кевин Де Бройне направи победата на “Гражданите” сигурна още през първото полувреме, когато подаде за гола на Габриел Жезус (27) и сам вкара второто попадение в 29-та минута. След почивката Яя Туре (57) довърши гостите. В края резервата Хал Робсън-Кану реализира почетното попадение за гостите.

С този успех Манчестър Сити измести Ливърпул от третото място в класирането, като има 75 точки. “Червените” от “Анфийлд” са 4-ти със 73, а Арсенал е на петото място със 72 след победата си над Съндерланд с 2:0 тази вечер. Така само точка в гостуването на Уотфорд в последния кръг в неделя ще бъде достатъчна на тима на Хосеп Гуардиола да си спечели право да участва в най-комерсиалния клубен футболен турнир от следвания сезон.

Очаквано Манчестър Сити имаше пълно превъзходство по време на цялата среща, като реши мача за две минути още през първото полувреме.

Габриел Жезус поведе “гражданите” напред в резултата в 27-та минута, когато получи страхотно подаване от Кевин Де Бройне и от голлинията нямаше как да сбърка. Самата атака беше много красива, тъй като Серхио Агуеро изведе с пета Де Бройне в наказателното поле, а белгийският национал достави 16-та си асистенция във Висшата лига този сезон.

С това Де Бройне подобри рекорда на Сити за асистенции в един сезон, като предишното най-добро постижение бе на Давид Силва от сезон 2011/2012 - 15 асистенции.

Самият Де Бройне направи 2:0 след страхотен удар от границата на наказателното поле. Този път подаването беше на Габриел Жезус. Добри възможности за гол през първата част имаха още Серхио Агуеро и Лерой Сане.

Яя Туре реши всичко в 57-та минута, когато беше изведен от Агуеро сам срещу Фостър и без затруднения успя да вкара топката зад стража на гостите.

Малко след това дойде дългоочакваният момент за феновете на “Етихад”. В игра се появи Пабло Сабалета, който беше изпратен подобаващо в последния си мач за Манчестър Сити на собствен стадион. Аржентинецът, който замени Давид Силва и записа мач №165, ще напусне след края на сезона. Най-вероятно в посока Уест Хем.

До края стражът на гостите направи няколко страхотни спасявания след удари на Агуеро, Жезус и Фернандо, а резервата Хал Робсън-Кану вкара почетното попадение на Уест Бромич в 87-та минута.

За играч на мача беше избран...Пабло Сабалета. Героят на вечерта, превърналият се в легенда на Манчестър Сити десен краен защитник, който престоя на терена едва 30 минути.

Манчестър Сити - Уест Бромич 3:1

1:0 Габриел Жезус 27’

2:0 Кевин Де Бройне 29’

3:0 Яя Туре 57’

3:1 Хал Робсън-Кану 87’

Манчестър Сити: Кабайеро, Фернандиньо, Компани (77 - Стоунс), Отаменди, Коларов, Силва (62 - Сабалета), Туре (81 - Фернандо), Де Бройне, Сане, Жезус, Агуеро

Уест Бромич: Фостър, Ниом, Доусън, Еванс, Уилсън (52 - Макклейн), Брънт, Ливърмор (65 - Морисън), Якоб, Флетчър, Шадли, Рондон (71 - Робсън-Кану)