Новаците от Брайтън поизпотиха Манчестър Сити, но в крайна сметка загубиха с 0:2 на "Уитдийн Стейдиъм". Серхио Агуеро вкара за Сити в 70-ата минута, а пет минути по-късно уникален автогол си заби Люис Дънк.

Като цяло "гражданите" изцяло контролираха и доминираха в мача, но направиха куп уникални пропуски, което можеше да им изиграе лоша шега.

Все пак Кун Агуеро отново се превърна в герой за отбора си, като вкара успокоителен гол, след който всичко си дойде на мястото и "гражданите" заслужено си взеха победата и трите точки.

Трябва да се отбележи, че новите попълнения Едерсон, Кайл Уокър и Данило стартираха като титуляри за "гражданите", докато Бернардо Силва се появи в игра след почивката. Както е известно, Банжемен Менди е контузен.

Това бе исторически първи мач за домакините във Висшата лига. За последно този тим бе част от английския елит - Първа дивизия, през далечната 1983 година.

Брайтън заслужава само добри думи за представянето си, но не си повярва и в крайна сметка капитулира малко преди края. Така Ман Сити не се издъни в този първи кръг, както го направиха по-рано днес Ливърпул и Челси.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/KY2I1eUTJys" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Манчестър Сити започна здраво мача и още в началото натисна свирепо домакините пред наказателното им поле. В тези първоначални минути "гражданите" натискаха непрекъснато, докато играчите на Брайтън се бяха прибрали плътно пред вратата си.

В 25-ата минута се стигна и до първото чисто голово положение. Тогава Габриел Жезус опъна мрежата на "чайките", но попадението му правилно бе отменено заради игра с ръка на бразилеца.

Гостите тотално доминираха в тези минути, но правеха непростими издънки в атака и не можеха да вкарат. След половин час игра Жезус стреля с глава, но Мат Райън показа класа и спаси.

До края на полувремето Сити натисна, но домакините много правилно затваряха празните пространства и не дадоха шанс за повече положения пред вратата си.

Второто полувреме започна с нов шанс за Жезус, но и този път не се стигна до попадение. В 52-ата минута Жезус отново вкара, но и това му попадение бе отменено, този път заради засада.

Три минути по-късно Серхио Агуеро залъга защитаета на домакините и стреля, но топката мина до вратата. След час игра Брайтън създаде първото си чисто положение, но Дъфи не успя да преодолее Едерсон.

В 67-ата минута Сити скочи за дузпа, за игра с ръка на Дънк, но Майкъл Оливър отсъди само корнер, което бе трешка. Логичното се случи три минути по-късно.

Тогава Де Бройне и Давид Силва разцъкаха, след което последва уникален пас към Агуеро, който майсторски опъна мрежата за 0:1. Пет минути всичко свърши, след като Люис Дънк си заби ефектен автогол.

До края "гражданите" спокойно разиграваха и контролираха мача, като в крайна сметка заслужено си взеха победата и трите точки.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/w7I71YWdlU4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Брайтън - Манчестър Сити 0:2

0:1 Агуеро (70)

0:2 Дънк (75)

Брайтън: Райън, Бруно, Дънк, Дъфи, Зутнер, Браун (24'-Мърфи), Прьопър, Стивънс, Марч (77'-Нокаерт), Грос, Хемед (59'-Мъри)

Манчестър Сити: Едерсон, Уокър, Компани, Отаменди, Стоунс, Данило (68'-Сане), Фернандиньо, Де Бройне, Силва, Жезус, Агуеро (83'-Б. Силва)