Манчестър Сити продължава победния си ход и в Шампионската лига, като се справи с Наполи след 2:1 у дома.

Така Гражданите са с пълен актив от 9 точки и уверено гледат към елиминациите, докато италианците остават с 3.

Хората на Пеп Гуардиола изковаха 10-ия си пореден успех във всички състезания още до почивката, когато вкараха и двата си гола и пропуснаха още няколко.

Още преди паузата италианците пропуснаха дузпа, но след почивката се върнаха в сблъсъка след нов наказателен удар. Те обаче не успяха да стигнат до точката.

В състава на домакините Фабиан Делф отново бе поставен в лявата част на защитата, а Пеп Гуардиола за трети пореден двубой не направи нито една промяна в състава. Серхио Агуеро бе на пейката. Въпреки призивите на президента Де Лаурентис някои от титулярите да получат почивка, италианците изглеждаха доста солидни.

Гражданите овладяха инициативата в началото, но без да се стига до опасни положения. Небесносините обаче поведоха при първата си добра атака. Сане изведе отлично Давид Силва отляво, който от аутлинията върна към точката за дузпа. Ударът на Уокър попадна в тялото на Кулибали, но след това топката се оказа идеална за Стърлинг и той не сгреши, отбелязвайки поредния си гол за сезона.

Малко след това нещата за Сити станаха още по-хубави. Де Бройне овладя една избита топката и напредна, след което даде прецизно подаване отдясно и Жезус засече без проблеми от вратарското поле за 2:0.

Това развитие успокои хората на Гуардиола, които запазиха контрола си върху събитията и в 24-ата минута Давид Силва бе на път да накаже нова грешка в отбраната на неаполитанците, но отклонената топка мина покрай целта.

Малко по-късно Де Бройне тресна гредата при поредната отлична контра, а в 29-ата минута Кулибали спря на голлинията удар на Жезус, като технологията показа, че гол наистина няма.

Гостите стигнаха до първото си положение в 35-ата минута, когато Инсине намери Кайехон, но ударът му с глава бе спасен от Едерсон. Две минути след това гостите спечелиха дузпа, след като Уокър задържа с ръце Албиол. Мертенс обаче не изпълни особено впечатляващо и Едерсон изби с крака, след което Фернандиньо изчисти в корнер. Това бе 6-ата поредна спасена дузпа от вратарите на Сити в турнира, като при 2:0 дойде и почивката.

След нея ситуацията на терена не се промени особено, въпреки че италианците стояха доста по-добре. Добрите положения липсваха преди в 66-ата минута Джон Стоунс да блокира опит на Марек Хамшик от чиста позиция.

В 73-ата минута обаче ситуацията се промени, защото Фернандиньо направи нова дузпа, като събори Гулам. Диавара този път не остави шансове на Едерсон и намали изоставането на своя тим.

Малко по-късно Жезус вкара изведен от Де Бройне, но попадението бе отменено поради засада. В 81-ата минута Мертенс опита техничен удар, но не сполучи. Като цяло Наполи не наложи натиск и домакините удържаха триумфа.

Манчестър Сити – Наполи 2:1

1:0 Стърлинг 9