Манчестър Сити продължи победния си ход във Висшата лига, след като спечели с 2:0 гостуването си на Лестър и записа 11-и успех от 12 мача, като подобри актива си до 34 точки. Триумфът бе 10-и поред в шампионата.

Хората на Пеп Гуардиола можеха да спечелят и по-убедително, но и този резултат бе достатъчно комфортен. Голове в края на първото и началото на второто полувреме гарантираха 6-ата поредна победа като гост в елита.

Така серията на Лисиците от 6 поредни срещи без поражение във всички турнири приключи и като цяло разликата в класите бе наистина сериозна, което помогна на фаворита да триумфира.

Домакините започнаха само с Джейми Варди в предни позиции, а Габриел Жезус водеше атаката на гостите вместо Серхио Агуеро. Венсан Компани записа първото си участие от доста време и още във 2-ата минута подкоси измъкващия се на чиста позиция Варди. Реферът му показа жълт картон, въпреки че някои други съдии може би нямаше да бъдат толкова благосклонни.

В следващите минути гостите не можеха да стигнат  до добри положения, въпреки че се опитваха да го направят. Симпсън, Фукс и останалите защитници на Лестър имаха ключови изяви в решаващите моменти на някои опасности.

В 16-ата минута домакините за първи път погледнаха по-сериозно към вратата на съперника, когато Марез се измъкна и почти намери Варди, но Компани изчисти. Натискът на гостите обаче се засили и първо Шмайхел отрази удар на Силва, а след това Стърлинг се размина пред вратата.

В 30-ата минута Джон Стоунс получи контузия и бе заменен от Мангала, а малко след това удар на Де Бройне срещна и част от ръката на Магуайър, но дузпа не бе отсъдена. Небесносините обаче определено вдигнаха темпото и малко преди почивката пробивът бе факт.

Стърлинг направи двойно с Де Бройне, след което подаде вляво към Давид Силва. Испанецът без да се колебае пусна към свободния Жезус и бразилецът нямаше проблеми да реализира.

Скоро след паузата Лестър нямаше късмет да изравни. Първо удар на Варди бе блокиран, а след това опит на Магуайър срещна гредата. И почти веднага дойде е наказанието.

Сане проби отляво и върна към Де Бройне на границата на наказателното поле. Белгиецът без да се замисля прати истински куршум към горния десен ъгъл и направи 2:0 за Гражданите.

Последваха пропуски на Жезус и Сане, след като гостите имаха тотално предимство. Някои опасни контри на Лестър бяха спрени поради засади, а в 68-ата минута Гражданите поискаха дузпа за падане на Сане, но не получиха такава.

Играта на скорост на Небесносините бе наистина впечатляваща, но до нов гол така и не се стигна, въпреки че лидерът имаше възможност за още попадения.

Лестър – Манчестър Сити 0:2