Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън може да се отдъхне, след като се оказа, че контузията на Хавиер Ернандес не е чак толкова сериозна, колкото се предполагаше.

Мексиканският футболист бе изритан от защитника Ашли Коул по време на неделното дерби на английската Висша лига между Манчестър Юнайтед и Челси, играно на стадион "Олд Трафорд".

Очаква се мексиканецът да поднови тренировки с европейския клубен вицешампион още утре, за изненада на всички в щаба на "червените дяволи". Информацията идва от агента на нападателя.

Фърги вече бе изразил опасенията си, че се страхува от възможността да остане за дълго време без своя бързоног стрелец, чието възстановяване върви по-бързо от очакваното.

"Кракът му е само подут. Изглеждаше, че той ще отсъства по-дълго време, даже имаше съмнения за счупване, затова и от клуба го пратиха за снимки. Но аз очаквам, че Хавиер ще тренира с отбора още в сряда", заяви агентът на мексиканския национал.

Тази вечер Манчестър Юнайтед се изправя срещу Лийдс в сблъсък от турнира Карлинг Къп, двубоят започва от 21.45 часа българско време.