Бившият мениджър на Англия и Манчестър Сити Свен Йоран Ериксон разкри, че през 2002-а година е бил много близо да поеме Манчестър Юнайтед.
Шведът пише в своята автобиография, че по онова време дори е подписал договор с Червените дяволи, след като сър Алекс Фъргюсън бе обявил, че се отказва. Впоследствие обаче шотландецът промени намеренията си и Ериксон не успя да работи на „Олд Трафорд”.
„Знаех, че ще бъде доста трудно. Имах договор с Англия до световното през 2006-а и щях да бъда съсипан от критики, ако го бях нарушил. Получих обаче възможност да водя Юнайтед и дори подписах договор с клуба” споделя Ериксон.
Няколко години по-късно шведът влязал в конфликт с Фъргюсън, след като включил Уейн Руни в състава за Мондиала през 2006-а. Тогава нападателят лекувал счупване на метатарсална костица и Сър Алекс обявил, че той няма да бъде готов. Според лекарите на националния тим обаче, положението е било различно.
„Срещнах се с Фъргюсън е лекаря на Юнайтед на тяхната база. „Той не може да играе” отсече сър Алекс в началото. Медикът им извади някакви снимки на крака му и обяви, че контузията няма да бъде излекувана навреме. Лекарят на Англия обаче, който бе с мен и е специалист при подобни контузии се обърна към колегата си: „Защо стоиш тук и ме лъжеш?” Той обясни, че всичко ще бъде наред и аз се обърнах към Фъргюсън и казах: „Сори, Алекс. Ще взема Руни”.







Растения срещу комари и други насекоми
Емоции, грация и медали: България се представи отлично във Франкфурт (СНИМКИ)
Украински войници лекуват стреса със сесии с шамани и аяхуаска
Билки и подправки с диуретичен ефект
Преди 25 години се появяват първите поддръжници на "Кръв и чест" в България
Йотова похвали ансамбъла ни по художествената гимнастика
13-те най-интересни класики от супертърга в Пебъл Бийч
Автомобилната жабка е създадена за нещо, което вече почти никой не ползва
Ason Martin направи най-мощния автомобил в света с преден двигател
Пространство, разход на гориво и цена: кой компактен SUV предлага най-много?
Давидов и Фикрет на победа от медал на Европейското в Лозница
Иън Мачадо Гари: Ще се върна по-добър от всякога
Ислам Махачев иска нов бой преди Рамадан
Каролайн Вейре загуби титлата на WBC след дисквалификация
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментар20:27 | 6 ное 2013 г.
15:26 | 3 ное 2013 г.
14:17 | 3 ное 2013 г.
14:15 | 3 ное 2013 г.
Напиши коментар