Манчестър Юнайтед постигна пълен обрат и победи с 3:2 Хъл Сити като гост в мач от 18-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Кей Си Стейдиъм".

Домакините поведоха с 2:0 след два бързи гола в началото на мача. Първо Джеймс Честър откри резултата в 4-та минута, а малко по-късно лоша игра на Джони Евънс доведе до гол на Мейлър.

"Червените дяволи" обаче се върнаха много бързо в мача. Крис Смолинг намали резултата след центриране от корнер, а след това Уейн Руни изравни с феноменален удар от дистанция.

През второто полувреме Хъл Сити бе малко по-активният отбор и дори удари греда. В средата на полувремето обаче "Тигрите" си вкараха нелеп автогол, след като Честър засече топката с глава в собствената си мрежа. Интересното е, че Честър е юноша на Манчестър Юнайтед.

Това бе пета поредна победа във всички турнири за Юнайтед, което приближи тима на пет точки от върха преди изиграването на останалите мачове от кръга.

Мачът започна перфектно за домакините, които откриха резултата още в 4-та минута. След центриране от корнер Алекс Брус надскочи Патрис Евра и с глава върна топката пред вратата, където най-бърз се оказа Джеймс Честър и отблизо разтърси мрежата.

Спорното в ситуацията бе това, че всъщност изобщо не трябваше да има ъглов удар, тъй като Том Клевърли не докосна топката при шпагата си, който доведе до излизане на топката. При ситуацията съдията можеше да отсъди евентуално нарушение, но със сигурност не и корнер.

В 13-та минута Хъл нанесе втори удар, вкарвайки доста лек втори гол. Дейвид Мейлър като на шега овладя между трима защитника пред наказателното поле, но след това даде лош пас към непокрития Сагбо. Въпреки това атаката продължи, Мейлър нанесе един лош удар от десетина метра, но топката отново попадна в него. След това последва втори, изключително слаб удар, но Джони Еванс отклони топката под носа на Де Хеа и тя прехвърли вратаря.

Юнайтед обаче имаше шанса да се върне много бързо в мача. В 19-та минута гостите спечелиха фаул близо до тъча. Уейн Руни  центрира добре пред вратата и там Крис Смолинг надскочи защитата на домакините и с глава засече неспасяемо до гредата.

Малко след това Юнайтед имаше нов шанс след центриране от фаул и Дани Уелбек нанесе удар с глава, но топката рикошира в защитник и излезе в корнер. След последвалото разиграване Том Клевърли нанесе чудесен удар извън наказателното поле, но Макгрегър направи също толкова добро спасяване с една ръка.

В 26-та минута Уейн Руни изравни след феноменален гол. Той получи дълго подаване пред наказателното поле и опита да намери Дани Уелбек. Подпрелия го отзад Дейвис изчисти под носа на нападателя, но прати топката отново към Руни пред наказателното поле. Той бе на доста далечна позиция, а и имаше защитник пред себе си. Въпреки това спря на гърди и нанесе страховит удар от въздуха, който не остави никакви шансове на Макгрегър.

Това бе гол номер 150 с екипа на "червените дяволи" във Висшата Лига за Уейн Руни.

Противно на логиката, след този гол не последва активизиране на гостите.  Вместо това до края на полувремето играта бе равностойна, без повече опасни положения пред двете врати.

На почивката Стив Брус извърши двойна смяна. Вратарят Макгрегър трябваше принудително да бъде заменен от Стив Харпър, докато на мястото на Мейлър в игра влезе по-офанзивния Роберт Корен.

Първата опасност обаче бе пред вратата на домакините. Уейн Руни даде чудесен пас между двама души в наказателното поле към Янузай и той първоначално добре си спря топката, но след това бе блокиран и не можа да нанесе удар.

В 52-та минута и домакините имаха добра атака, при която топката бе поднесена към Сагбо пред наказателното поле и той веднага нанесе силен удар, но право към Де Хеа, който успя да боксира. Малко по-късно след центриране от корнер пред вратата на Юнайтед Къртис Дейвис спечели въздушния двубой с Крис Смолинг и отклони топката с глава, но покрай вратата.

Последваха нови две опасности пред вратата на гостите. Първо топовен удар на Том Хъдълстоун рикошира в Патрис Евра и топката за малко да излъже Де Хеа, но профуча покрай вратата. След центрирането от получилия се корнер Алекс Брус отново надскочи защитата на съперника и стреля хубаво с глава, но топката се удари в страничната греда.

Хъл Сити определено изглеждаше по-опасният отбор в този момент. И в 66-та минута тигрите вкараха попадение, но в грешната врата. Първо Фигероа не разчете шпагата си по крилото и остави Валенсия да центрира необезпокоявано пред вратата. Там Честър Изпревари Уейн Руни, но засече топката с глава в собствената си мрежа.

Последва контрол върху играта от страна на Юнайтед, а и няколкото смени допълнително попречиха на домакините да стигнат до натиск. В последните пет минути обаче пред вратата на гостите стана напечено. Първо Сагбо проби отдясно в наказателното поле и центрира над Де Хеа към далечната греда, но там Дани Греъм засече прекалено меко с глава. Последваха претенции за игра с ръка на Уейн Руни в наказателното поле.

В следващата ситуация пък Де Хеа не изби добре едно центриране и за момент домакините овладяха топката докато испанецът не бе на вратата си. Именно той обаче действа като защитник и с шпагат блокира опита за удар.

В последната минута на мача пък Антонио Валенсия си изкара глупав червен картон, след като първо направи нарушение, а след това изрита ядосано топката. Това му донесе жълт картон, който му бе втори в мача.

И в последната минута от даденото от съдията три минутно продължение Хъл имаше стопроцентово положение да изравни. Честър получи подаване непокрит в наказателното поле, поведе си топката абсолютно сам срещу Де Хеа, но стреля право в тялото му.

В последните секунди пък Алекс Дейвис имаше още една възможност да стреля от десетина метра, но защитник се хвърли в краката му и леко му попречи, което се оказа достатъчно играчът на Хъл да бъде неточен.

Хъл Сити - Манчестър Юнайтед 2:3