Манчестър Юнайтед спечели трофея Чемпиънс Къп, след като обърна Ливърпул от 0:1 до 3:1 на финала, състоял се в Маями.

"Червените дяволи" започнаха с почти същия състав, който победи Реал Мадрид през уикенда, като единствено Хавиер Ернандес замени контузения Дани Уелбек.

При Ливърпул промените бяха цели пет. Вместо Себастиан Коатес, Коло Туре, Джак Робинсън, Лукас лейва и Джордан Айби, на терена от самото начало се появиха Мартин Шкъртел, Стивън Джерард, Мамаду Сако, Глен Джонсън и Филипе Коутиньо.

Юнайтед стартира по-добре и още в петата минута можеше да открие резултата. Ашли Йънг центрира в наказателното поле на съперника, където Сако изчисти точно пред връхлитащия Хуан Мата. Малко след това Антонио Валенсия се контузи и бе заменен от Люк Шоу.

Постепенно Ливърпул заигра по-добре и малко преди да изтече четвърт час игра Фил Джоунс фаулира Рахим Стърлинг в пеналта. Стивън Джерард застана зад бялата точка и не сбърка, пращайки Де Хеа в грешния ъгъл.

"Мърсисайдци" контролираха развоя на срещата, създавайки проблеми на своя опонент. Ливърпул имаше претенции за още една дузпа, когато Стърлинг падна на тревата след контакт с Ерера, но реферът даде знак играта да продължи.

Малко след подновяването на играта един от най-активните на игрището Стърлинг шутира опасно, по кълбото профуча покрай страничната греда.

В 55-тата минута Юнайтед изравни резултата. Хавиер Ернандес центрира отдясно към далечната греда, където Уейн Руни отбеляза с ефектен удар от въздуха с левия крак.

Само две минути по-късно момчетата на Луис ван Гаал осъществиха пълен обрат. Хуан Мата получи в наказателното поле и препарира Миньоле с прекрасен изстрел с левия крак, при който се получи рикошет в тялото на Сако.

В средата на втората част се стигна до доста куриозен момент. След нещо средно между опит за прехвърляне и подаване топката се удари в мрежата зад напречната греда на вратата на Ливърпул, след което се върна на терена и Руни я вкара с лекота. Първоначално реферите признаха нередовния гол, но после поправиха грешката си.

Все пак Юнайтед отбеляза трети гол в 88-та минута, когато Ашли Йънг центрира, а Шинджи Кагава свали за Джеси Лингард и последният не сбърка, пращайки кълбото в долния ъгъл.

Манчестър Юнайтед - Ливърпул  3:1

0:1  Стивън Джерард - 14', дузпа

1:1  Уейн Руни - 55'

2:1  Хуан Мата - 57'

3:1  Джеси Лингард - 88'

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Евънс, Смолинг, Джоунс, Валенсия, Ерера, Флетчър, Йънг, Мата, Руни, Ернандес

Ливърпул: Миньоле, Шкъртел, Сако, Кели, Джонсън, Джерард, Алън, Хендерсън, Коутиньо, Ламбърт, Стърлинг