Манчестър Юнайтед спечели спокойна победа с 3:1 над Нюкасъл в мач от 18-я кръг на английската Висша Лига, игран на стадион "Олд Трафорд".

Домакините изиграха добър мач и като цяло заслужаваха победата. Особено силно представяне имаха Уейн Руни и Радамел Фалкао. Английският национал вкара първите два гола в 23-та и 36-та минута, като колумбиецът направи асистенция за първото попадение и бе в основата на атаката за второто.

След почивката пък Руни направи прекрасна асистенция за третия гол на Робин ван Перси. Към края на мача гостите върнаха един гол от дузпа, изпълнена от Папис Сисе. Те обаче надали ще са доволни от съдията, тъй като още в началото на мача имаха много сериозни претенции за дузпа още при резултат 0:0.

Така тимът на Луис ван Гаал отново се върна на победния път след равенството срещу Астън Вила в миналия кръг и има 7 победи в последните си 8 мача.

Непосредствено преди мача домакините получиха неприятен удар, тъй като Анхел ди Мария се контузи по време на загрявката и не можа да започне мача. Така вместо него като титуляр излезе Радамел Фалкао.

В 8-та минута Айосе Перес направи чудесен солов рейд между няколко играча на домакините, но пред наказателното поле се оплете и пропусна добра възможност за изстрел.

Четири минути по-късно гостите имаха нов шанс, след като Джони Еванс не пресече подаване в наказателното поле, Армстонг показа скорост и от аутлинията центрира назад към точката на дузпата, където Перес не успя да уцели топката с акробатичен удар.

Манчестър отвърна с опасно прострелно центриране зад защитата на Нюкасъл и първо Фалкао, а после и Уейн Руни пропуснаха да засекат отблизо. При ситуацията колумбиецът бе в категорична засада, която обаче не бе маркирана от съдията.

В 13-та минута съдията не отсъди стопроцентова дузпа за Нюкасъл.Йоан Гуфран получи центриране в наказателното поле и макар неволно, Мата го спъна отзад. Контактът бе категоричен, но съдията неясно защо остави играта да продължи.

В 16-та минута Уейн Руни забеляза тръгването на Ван Перси и с чудесен пас от центъра го изведе зад защитата. Холандецът заобиколи вратаря, но бе в доста странична позиция и стреля неточно.

Мачът бе много открит и динамичен и за Нюкасъл Дарил Янмаат стигна до наказателното поле и нанесе много опасен удар под напречната греда, но Давид де Хеа спаси. На другия край на терена след центриране на Ашли Йънг Ван Перси отклони с глава, но покрай вратата.

В 23-та минута Манчестър откри резултата. При контраатака Мата даде копващ пас зад защитата, където Фалкао с шпагат от въздуха поднесе настрани за Уейн Руни и той спокойно засече на празна мрежа. Интересното бе, че голът падна след нова съдийска грешка, макар този път първоначално във вреда за Манчестър Юнайтед, тъй като не бе отсъден фаул в атака на Армстронг срещу Пади Макнеър. Именно след тази атака на Нюкасъл обаче се получи контрата на Манчестър.

В 36-та минута домакините вкараха втори гол. Фалкао се пребори и отне топката от съперник, Фил Джоунс подаде на Мата и испанецът даде прекрасна асистенция към Уейн Руни, който непокрит в наказателното поле лесно преодоля Джак Аник.

Антонио Валенсия нанесе диагонален удар след включване от крилото, но без да затрудни вратаря. Малко след това Фалкао даде начало на нова контраатака, но при нея Мата избра грешно да подаде на Руни и пасът бе пресечен, като междувременно Ван Перси бе на много по-добра позиция. И холандецът не скри разочарованието си с широко разтваряне на ръцете.

Малко след началото на второто полувреме домакините стигнаха до чудесен трети гол. Заслугата бе изцяло на Уейн Руни, който игра индивидуално в центъра на терена, след което даде страхотен копващ пас зад защитата за Робин ван Перси. Нито един от двамата последни защитника на Нюкасъл не се опита да пресече топката и холандецът спокойно засече с глава в мрежата. Три минути по-късно Руни даде ефектен пас с пета към Фалкао, който даде нов копващ пас зад защитата а Ван Перси, но той от удобна позиция не можа да стреля от воле.

В 58-та минута след статично положение Армстронг имаше шанс да стреля от границата на наказателното поле, но прати топката покрай вратата на Де Хеа. Хуан Мата спечели фаул точно пред наказателното поле на Нюкасъл и Руни стреля добре над стената, но топката мина малко над напречната греда.

В следващите минути темпото на игра спадна, като допълнително бе накъсано от няколко смени. В 78-та минута обаче след неубедителна игра на Колочини Ван Перси можеше да стреля от воле от непосредствена близост пред вратата, но не уцели топката.  Минута по-късно пък Айосе Перес преодоля Макнеър отдясно в наказателното поле и от малък ъгъл пробва да изненада Де Хеа с остър удар, но испанецът спаси.

В 81-та минута след центриране от фаул Стивън Тейлър стреля с глава, но над вратата на Де Хеа.

Пет минути преди края Нюкасъл спечели дузпа, след  като Джак Коулбак се включи на скорост и Фил Джоунс с неразчетено протегнат крак го препъна. Папис Сисе застана зад бялата точка и не сбърка.

Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 3:1