ПСЖ спечели приятелския турнир International Champions Cup след победа с 2:0 над Манчестър Юнайтед.

По този начин "принцовете" събраха 10 точки, колкото има и Ню Йорк Ред Булс. Интересното е, че головата разлика на двата отбора е +5, но парижани грабнаха трофея заради повече отбелязани попадения – 10 срещу 9.

Головете на стадион "Солджър Филйд" в Чикаго вкараха Блес Матюиди и голямата звезда Златан Ибрахимович. Двамата се разписаха още преди почивката, а ПСЖ тотално надигра "червените дяволи", които можеха да завършат на 1-во място, ако бяха спечелили.

Френските богаташи имаха шанс да поведат още в 3-ата минута, след като Давид де Хеа изчисти лошо топката и тя попадна в Ибра, но той я прати над вратата.

Юнайтед отговори с отлична комбинация между звездата на отбра Уейн Рууни и новите попълнения Бастиан Швайнщайгер и Мемфис Депай, която завърши с изстрел на холандеца покрай целта.

След това Хуан Мата се разписа с глава, но голът беше отменен заради засада. Така се стигна до 25-ата минута, когато Матюиди преодоля Фил Джоунс и с плътен шут матира Де Хеа за 1:0. В следващите минути ПСЖ продължи да диктува събитията на терена и в 34-ата Ибрахимович удвои преднината на отбора.

Шведският национал проби от центъра на терена, направи двойно подаване с Максуел, след което за голаджията не беше никакъв проблем да преодолее Де Хеа.

Второто полувреме беше по-скучно и чистите голови положения липсаха. Възпитаниците на Луис ван Гаал така и не успяха да застрашат сериозно противниковата врата и да се върнат в мача.

Манчестър Юн – ПСЖ 0:2

0:1 Матюиди (25)
0:2 Ибрахимович (34)

Юнайтед: Де Хеа (46-Джонстън), Дармиан, Джоунс (63-Смолинг), Блинд, Шоу (63-Валенсия), Карик (80-Гос), Швайнщайгер (46-Шнайдерлин), Мата (80-Лингард), Депай, Йънг (46-Перейра), Рууни

ПСЖ: Трап, Ван дер Вил (46-Маркиньос), Тиаго Силва (64-Сабали), Аурие (46-Давид Луис), Максуел, Стамбули (70-Нкуки), Верати (64-Рабио), Матюиди (70-Кимпембе), Аугустин (46-Кавани), Ибрахимович (70-Баебек), Моура (70-Онгеда)