Манчестър Юнайтед врътна разочароващо домакинско реми 0:0 срещу Уест Хям Юнайтед в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига.

Гостите изиграха много силен мач и дори удариха две греди през първото полувреме, а освен това създадоха още няколко добри шанса. В крайна сметка голове нямаше.

Така "Чуковете" препъват пореден гранд през този сезон.

След тази среща Юнайтед е втори с актив от 31 точки.

Не може да не се отбележи обаче, че домакините имаха страшно много кадрови проблеми преди този мач и извън игра бе и техният капитан Уейн Руни.

Мачът започна много силно за домакините и те натиснаха противника си още от първата минута. В 5-ата минута Фелаини успя да излезе на добра стрелкова позиция, за да отправи удар, но в тупалката му нямаше почти никаква сила и топката премина покрай вратата.

Няколко минути след това Фелаини бе на път да вкара топката в мрежата, след като засече с глава прекрасно центриране, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда.

В 12-ата минута след груба грешка на Блинд, Моузес излезе сам срещу Де Хеа, но ударът му бе избит по страхотен начин от испанеца.

Три минути след това Марсиал имаше страхотен шанс, но ударът му от близка дистанция бе блокиран от Рийд.

В 20-ата минута след центриране от фланга Сарате атакува топката на близката греда, но Де Хеа се намеси. След това Смолинг опита да изчисти кълбото, но то бе блокирано от аржентинеца и топката срещна страничната греда.

Две минути след това гостите отново треснаха гредата, като този път това стана след удар с глава на Рийд.

През следващите минути нямаше обаче кой знае какви ситуации пред двете врати и играта бе спокойна.

В 37-ата минута гостите получиха тежък удар, след като Моузес се контузи и бе заменен от Антонио.

Няколко минути след това домакините претендираха за дузпа, след като Фелаини имаше съприкосновение с Кресуел, но реферът си замълча.

Две минути преди почивката и Юнайтед даде жертва, след като Шнайдерлин бе заменен принудително от Карик, след като получи разтежение.

Второто полувреме започна активно за домакините и в 50-ата минута Фелаини бе на косъм да отправи удар от наказателното поле, но в последния момент бе блокиран.

Няколко минути след това Сарате отправи удар по земя от дистанция, който не затрудни Де Хеа.

В 55-ата минута Сарате направи непростим пропуск! Нападателят бе намерен с прекрасно подаване от Каръл и излязъл очи в очи срещу вратаря би в аут, след като потърси далечния ъгъл.

Пет минути след това стражът на гостите Адриан се намеси феноменално след удар от близка дистанция на Фелаини и спаси чист гол.

Юнайтед направи една от най-добрите си атаки от началото на мача в 66-ата минута. Мата обаче не успя да отправи точен удар, тъй като Кресуел седеше близо до него и му пречеше да стреля в очертанията.

Малко след това трима бранители спряха Марсиал, но топката стигна до Швайни, който стреля над вратата.

В заключителните минути Юнайтед постави домакините под много голям натиск.

Малко преди края на редовното време Сарате стреля опасно от фаул, но Де Хеа се намеси. До края нямаше повече опасни ситуации.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УЕСТ ХЯМ 0:0

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Дармиан, Смолинг, Макнеър (46 - Варела), Швайнщайгер, Фелаини, Мата, Шнейдерлин (43 - Карик), Блинд, Лингард, Марсиал

УЕСТ ХЯМ: Адриан, Огбона, Рийд, Томкинс, Кресуел, Сонг, Нобъл, Моузес (37 - Антонио), Кояте, Каръл, Сарата (87 - Дженкинсън)