Съндърланд победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в първия мач от 26-тия кръг на английската Висша Лига.

Головете за домакините бяха дело на Хазри и Коне, а Марсиал бе точен за "червените дяволи".

Първото полувреме мина под диктовката на Манчестър Юнайтед, но резултата бе открит от Съндърланд. Още в третата минута, Хазри отправи коварен шут от пряк свободен удар и топката се озова в мрежата на Де Хеа. "Червените дяволи изравниха чрез Марсиал, пет минути преди края на първата част.

Втората част "черните котки" бяха по-активният отбор и логично стигнаха до гол в 81-вата минута, когато Коне засече с глава топката, след изпълнение на корнер.

Така Съндърланд спечели много важни точки в битката за оцеляване и събра актив от 23 точки, а Юнайтед остава на пето място със своите 41 пункта.

Мачът започна с лек домакински натиск и още в третата минута Съндърланд успя да открие резултата от пряк свободен удар, чрез Хазри. Той отправи коварен изстрел към вратата на "червените дяволи", топката премина покрай всички и се озова във вратата, пазена от Давид де Хеа.

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960516270439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960516270439"><p>&#x422;&#x430;&#x43a;&#x430; &#x421;&#x44a;&#x43d;&#x434;&#x44a;&#x440;&#x43b;&#x430;&#x43d;&#x434; &#x43e;&#x442;&#x43a;&#x440;&#x438; &#x440;&#x435;&#x437;&#x443;&#x43b;&#x442;&#x430;&#x442;&#x430; &#x440;&#x430;&#x43d;&#x43e;-&#x440;&#x430;&#x43d;&#x43e;...</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960516270439">13 февруари 2016 г.</a></blockquote></div></div>

Манчестър Юнайтед опита да отговори веднага, но Уейн Руни се засуети при една центрирана топка към него и не успя да изравни резултата.

Малко преди да изминат десет минути, Коне от състава на домакините пресече подаване към Хуан Мата и за малко не си отбеляза куриозен автогол, но Вито Маноне внимаваше и улови топката.

Веднага след това Дармиан остави Джърмейн Дефо на изгодна позиция за гол, но той не успя да се възползва и изпрати топката в аут.

Последваха минути в които "червените дяволи" владееха повече топката, но така и не успяваха да създадат чисто голово положение пред вратата на "черните котки".

В средата на първото полувреме Хазри отправи опасен удар към вратата на Юнайтед и топката се отби от ръката на Шнайдерлин. Домакините претендираха за дузпа, но съдията правилно прецени, че няма такава, тъй като ударът бе от прекалено близко разстояние.

След половин час игра Юнайтед отправи първия си точен изстрел към вратата на Съндърланд. Мата получи топката от Руни и стреля мигновено, но право в ръцете на Маноне.

Пет минути преди края на първата част "червените дяволи" успяха да изравнят резултата. Хуан Мата отправи страхотен шут към Вито Маноне, който успя да избие топката, но при добавката Марсиал не сгреши и направи резултата 1:1.

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960523780439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960523780439"><p>&#x41c;&#x430;&#x440;&#x441;&#x438;&#x430;&#x43b; &#x438;&#x437;&#x440;&#x430;&#x432;&#x43d;&#x44f;&#x432;&#x430; &#x437;&#x430; &#x41c;&#x430;&#x43d;&#x447;&#x435;&#x441;&#x442;&#x44a;&#x440; &#x42e;&#x43d;&#x430;&#x439;&#x442;&#x435;&#x434;...</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960523780439">13 февруари 2016 г.</a></blockquote></div></div>

До края на полувремето не се случи нищо интересно. Двата отбора се оттеглиха на почивка при равен резултат и оставиха развръзката за вторите 45 минути.

В началото на второто полувреме Съндърланд беше по-активният отбор и при няколко разбърквания в наказателното поле на Юнайтед, за малко да се стигне до гол, но "червените дяволи" оцеляха.

Десетина минути след паузата "черните котки" изпуснаха страхотно положение за гол. Кетърмоу разсече отбраната на Юнайтед с невероятен пас, но Крис Смолинг успя да избие топката преди Дефо да я засече в опразнената врата на гостите.

След час игра домакините направиха пореден пропуск. Хубав пас изведе Н'Дой сам срещу Де Хеа и стреля, но вратарят успя да спаси с крак.

Юнайтед създаде първото си чисто голово положение за втората част в 67-мата минута. Депай проби отляво и центрира, но ударът на Мата бе пресечен от Джак Родуел.

"Черните котки" не спираха да тормозят Юнайтед и двайсет минути преди края отново се наложи Де Хеа да спасява своите, след изстрел на Коне.

Десет минути преди края логичното се случи и Съндърланд отново поведе. След изпълнение на корнер Коне от състава на домакините беше оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Манчестър Юнайтед - 2:1!

<div id="fb-root"></div><script>(function(d, s, id) {  var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0];  if (d.getElementById(id)) return;  js = d.createElement(s); js.id = id;  js.src = "//connect.facebook.net/bg_BG/sdk.js#xfbml=1&version=v2.3";  fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));</script><div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960566650439" data-width="500"><div class="fb-xfbml-parse-ignore"><blockquote cite="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960566650439"><p>&#x41a;&#x43e;&#x43d;&#x435;! &#x41c;&#x430;&#x43d;&#x447;&#x435;&#x441;&#x442;&#x44a;&#x440; &#x42e;&#x43d;&#x430;&#x439;&#x442;&#x435;&#x434; &#x43f;&#x430;&#x43a; &#x43d;&#x430; &#x43a;&#x43e;&#x43b;&#x435;&#x43d;&#x435;!...</p>Публикувахте от <a href="https://www.facebook.com/gol.bg/">Gol.bg</a> в&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/gol.bg/posts/10153960566650439">13 февруари 2016 г.</a></blockquote></div></div>

Последните минути Юнайтед опита да изравни резултата, но гол така и не падна.

Съндърланд - Манчестър Юнайтед 2:1

1:0 Хазри - 3'
1:1 Марсиал - 40'
2:1 Коне - 81'

Съндърланд: Маноне, Йедлин, Коне, О'Шей, Анхолт, Кирхов (Родуел - 15'), Н'Дой, Кетърмоу (Тойвонен - 85'), М'Вила, Хазри, Дефо (Борини - 71')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Дармиан (Лав - 37'), Смолинг, Блинд, Бортуик-Джаксън, Карик, Шнайдерлин (Кийн - 86'), Лингард (Депай - 60'), Мата, Марсиал, Руни