Златан Ибрахимович не се забави и започна с головете за Манчестър Юнайтед. Шведът се разписа след само 4 минути игра при победата на „червените дяволи“ с 5:2 над Галатасарай в Гьотеборг. Уейн Рууни се отчете с два гола, докато Антонио Валенсия даде цели три асистенции.

34-годишният нападател изигра първи минути с екипа на Юнайтед и успя да отговори на високите очаквания след само 4 минути игра. Антонио Валенсия центрира отдясно, а Златан успя да улучи топката със странична ножица.

Турците успяха да стигнат до пълен обрат преди почивката, когато в 22-та минута Синан бе точен с глава след центиране от свободен удар. Пет минути преди края на полувремето Брума направи 2:1 за Галатасарай след хубав удар от 17 метра.

Юнайтед реши всичко в рамките на 7 минути след почивката. Уейн Рууни изравни в 55-та след поредното хубаво центриране на десния бек Валенсия. В 58-та минута Маркъс Рашфорд направи феноменален пробив, като му завидя дори Ибрахимович. Младокът бе спрян с нарушение в наказателното поле на Галатасарай, а Рууни вкара за 3:2 от отсъдената дузпа.

В 62-та минута Маруан Фелайни вкара четвърти гол, след като засече с глава центриране на Валенсия отдясно. Това беше третата асистенция на еквадореца в мача.

Добрите изяви на Юнайтед в атака продължиха и в 74-та минута Хуан Мата реализира петото попадение. Испанецът се разписа след хубаво подаване на Майкъл Карик.

Следващата контрола на тима на Жозе Моуриньо е на 3 август срещу Евертън.