Манчестър Юнайтед очевидно вече е намерил така търсената стабилност, след като спечели с 2:0 гостуването си на Уест Бромич Албиън над "Дъ Хоутърнс" в среща от 17-ия кръг на Висшата лига.

След успеха си "червените дяволи" вече имат в актива си 30 спечелени точки, колкото има и тимът на Тотнъм. Отборът е на 6-ото място в класирането и е само на 3 точки от четвъртия в таблицата Манчестър Сити. "Гражданите" обаче имат мач по-малко.

Златан Ибрахимович пък демонстрира, че си връща най-добрата форма, след като наниза и двете попадения за успеха на своите и вече има 11 гола във Висшата лига през този сезон.

Шведът бе точен в 5-ата и 56-ата минути на срещата.

Срещата започна по най-добрия начин за гостите и още след пет минути игра те стигнаха до попадение с което откриха резултата.

Лингард центрира фантастично в наказателното поле и Ибра от няколко метра с глава направи противниковия страж безпомощен давайки преднина на Юнайтед в резултата.

През следващите минути домакините опитаха да наложат нещо като натиск над своя опонент, който поспадна малко оборотите.

Вместо да вкарат изравнителен гол обаче, те за малко да не допуснат втори. Руни разтресе напречната греда в 23-ата минута, след като отправи хубав удар. В ситуацията и стражът на противника спомогна кълбото да се отбие в гредата.

В 30-ата минута Рондон излезе на много добра позиция за директна стрелба, но не успя да нацели вратата и би встрани нея.

В самия край на полувремето пък Лингард пропиля фантастичен голов шанс, след като от перфектна позиция в наказателното поле не успя да отправи точен удар.

Десетина минути след почивката Погба опита късмета си от пряк свободен удар, но Фостър улови без проблеми.

В 56-ата минута обаче Ибра вкара втория си гол в мача и на практика уби тотално интригата.

Шведът получи пас от Руни и по много техничен начин преодоля двама противникови бранители, за да пробие в наказателното поле, а след това с удар по земя намери далечния ъгъл.

В 72-ата минута Филипс можеше да намали, но в последния момент ударът му бе блокиран. До края така и нямаше повече попадения и резултатът се запази.

УЕСТ БРОМИЧ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 Ибрахимович 5
0:2 Ибрахимович 56

УЕСТ БРОМИЧ: Фостър, Олсон, МакКоули, Ниъм, Доусън (77 - Морисън), Флетчър, Якоб, Брънт, Чадли, Филипс (71 - Робсън-Кану), Рондон

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Дармиан, Рохо, Джоунс, Карик, Валенсия, Ерера, Погба, Лингард (77 - Рашфорд), Ибрахимович, Руни (82 - Фелаини)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/trgdrTL-V7Y" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/GkrRDg5nBVU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>