Манчестър Юнайтед не бе никак убедителен, но все пак стигна до финала на турнира за Купата на Лигата. Хъл спечели с 2:1 у дома, но успехът на Червените дяволи в първия мач с 2:0 им помогна да си осигурят пътуване до „Уембли“, където на 26 февруари отборът ще срещне Саутхемптън в битка за отличието.

На връх 54-ия рожден ден на Жозе Моуриньо, Червените дяволи потрепериха сериозно, след като се оказаха изоставащи след  спорна дузпа, но все пак Пол Погба реализира важният гол, който гарантира елиминирането на Тигрите, макар и след това домакините да стигнаха до още едно попадение.

Триумфът на Хъл все пак прекъсна тяхната поредица от 13 поредни срещи без победа срещу тима от „Олд Трафорд“, който преди това за последно бяха победили през 1974-а година.

Домакините очаквано подкрепиха съотборника си Райън Мейсън, който е в болница с фрактура на черепа, като загряваха с тениски с неговия номер. Жозе Моуриньо пусна доста солиден състав, в който бяха Погба, Ибрахимович и Рашфорд.

В началото нямаше опасни положения. Темпото също бе досат ниско. Хари Магуайър стреля много неточно след корнер. Клукъс накара Де Хеа да отразява силния му шут от свободен удар и определено домакините започнаха добре.

Гостите не правеха нещо особено в нападение, като в 17-ата минута удар на Рохо отдалеч бе отклонен в корнер. В 25-ата минута феновете аплодираха Мейсън, а малко след това домакините получиха много добър шанс, но първо Доусън не успя да стреля добре, а след това топката стигна до Ниас, който бе разочарован от Де Хеа.

Тигрите продължиха да действат амбицирано и в 35-ата минута получиха дузпа, макар и доста спорна. Рохо подръпна леко Магуайър, който падна в наказателното поле и реферът посочи бялата точка за изненада и на доста от феновете на Хъл. Хъдълстоун изпълни отлично и даде аванс на домакините.

В 38-ата минута Ибрахимович получи шанс и стреля към далечния ъгъл, но вратарят Маршъл направи отлично спасяване с една ръка. Това се оказа и последното опасно положение до почивката.

Веднага след нея Погба падна в наказателното поле, но по-скоро се подхлъзна и съдията замълча. Няколко минути след това Червените дяволи се ядосоха, когато Хъдълстоун избута Смолинг в пеналта. Положението бе подобно на дузпата за домакините, но арбитърът не отсъди наказателен удар.

Юнайтед заигра по-добре и в 66-ата минута стигна до скъпоценния гол. Рашфорд проби в наказателното поле отляво, Хъдълстоун успя в последния момент да избие топката от краката му, но тя се оказа идеална за Погба, който леко стреля покрай вратаря, за да направи 1:1 и на практика да гарантира участието на финала.

В 73-ата минута Рохо бе близо до втори гол за гостите, но ударът му с глава срещна гредата. Хъл обаче не се отказа и първо Маркович стреля високо, а в 78-ата минута Ниас успя да засече с глава след корнер, но също прати топката в напречната греда. Още няколко корнера не донесоха успех на домакините, който обаче все пак стигнаха до гол.

В 85-ата минута Маркович подаде отлично към включилия се в наказателното поле Мейлър, който върн от въздуха пред вратата към Ниас, който нямаше как да пропусне и направи 2:1!

В оставащото време хаотичният натиск на Хъл не им донесе нов гол и така Юнайтед се осигури възможност да вземе трофей в първия сезон на Моуриньо начело на отбора.

Хъл Сити – Манчестър Юнайтед    2:1

1:0    Хъдълстоун 35 дузпа
1:1    Погба 66
2:1    Ниас 85

Хъл Сити: Маршъл, Мейлър, Доусън, Магуайър, Таймън, Клукъс, Хъдълстоун, Боуен (59 Маркович), Малоуни (64 Евандро), Диоманде (70 Абел Ернандес), Ниас
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Дармиан, Смолинг, Джоунс, Рохо, Ерера, Карик, Погба, Лингард (79 Руни), Ибрахимович, Рашфорд (92 Фелайни)