Манчестър Юнайтед стана първият отбор със 600 победи във Висшата лига. Това стана след 3:1 като гост на Мидълзбро. Маруан Фелайни и Джеси Лингард вкараха за “червените дяволи”, докато за домакините намали резервата Руди Гестед. Чак в добавеното време Антонио Валенсия довърши домакините.

С тази победа Юнайтед се изкачи до 5-то място в класирането с актив от 52 точки. На три от четвъртия Ливърпул. Мидълзбро пък продължи слабата си серия и не взе точки и след уволнението на Айтор Каранка през седмицата. Тимът, воден временно от Стив Агню, е на предпоследното 19-то място с 22 точки.

Жозе Моуриньо отново заложи на система 3-4-3, като не можеше да разполага с големите си звезди Златан Ибрахимович и Пол Погба, както и набиращият самочувствие и лидерска позиция Андер Ерера. Нещата за “червените дяволи” обаче бяха добри и в тяхно отсъствие, като особено през първото полувреме много активен бе Маркъс Рашфорд.

Младият нападател бе надигран от Виктор Валдес още в 7-та минута, когато остана сам срещу вратаря на домакините. Боро пък отговори с опасен удар на Гастон Рамирес малко след това, но пък блестящ рефлекс показа и Давид Де Хеа.

Валдес направи нови чудеса в 23-та минута, когато първо спаси удар от упор на Рашфорд, а след това възстанови позицията си и не допусна гол след добавката на Антонио Валенсия. Така се стигна до 30-та минута, когато Манчестър Юнайтед най-накрая реализира.

Ашли Йънг центрира отляво и намери на задна греда Маруан Фелайни. Белгиецът надскочи персоналния си пазач и с глава вкара покрай Валдес. Това бе първи гол на Фелайни във Висшата лига този сезон. Йънг пък даде първата си асистенция от януари 2016 година.

Юнайтед реши всичко в средата на второто полувреме. При бърза контраатака Джеси Лингард напредна през центъра и с мощен удар от границата на наказателното поле остави на място Виктор Валтес. Халфът се разписа за първи път във Висшата лига този сезон.

Боро отговори с удар на Алваро Негредо с глава, а малко след това нападателят пробва още веднъж късмета си, но отново без резултат. Резервите Руди Гестед и Адама Траоре все пак раздвижиха играта. Именно Гестед успя да намали в 77 -та минута, когато остана непокрит след разбъркване в наказателното поле на Юнайтед и груба грешка на Крис Смолинг. Таранът с лекота отблизо отбеляза за 1:2, с което сложи край на серията на тима си, който нямаше гол в първенството близо 8 часа.

До края домакините опитаха да върнат още един гол, като най-доброто положение се откри пред Негредо в 88-та минута. Испанецът се пребори със Смолинг, но Фил Джоунс се притече на помощ и успя да спаси победата за Юнайтед. В добавеното време на срещата Виктор Валдес сгреши фатално и се подхлъзна в неподходящ момент. Антонио Валенсия взе топката и на празната врата нямаше как да сбърка.

Мидълзбро - Манчестър Юнайред 1:3

0:1 Маруан Фелайни 30’

0:2 Джеси Лингард 62’

1:2 Руди Гестед 77’

1:3 Антонио Валенсия 90+3'

Мидълзбро: Валдес, Бараган, Бернардо, Гибсън, Фабио, Ледбитър (67 - Гестед), Клейтън, Де Роон, Рамирес (68 - Траоре), Даунинг, Негредо

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Джоунс, Смолинг, Байли, Валенсия, Фелайни, Карик, Йънг, Мата (69 - Рохо), Лингард (80 - Марсиал), Рашфорд (90 - Дармиан)