Саутхямптън и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0 в отложена среща без интрига от английската Висша лига, играна на стадион "Сейнт Мери".

Момчетата на Клод Пюел можеха да открият резултата рано-рано в своя полза, но Серхио Ромеро спаси изпълнената от Маноло Габиадини дузпа.

Вратарят на "червените дяволи" влезе в поредица от три спасявания след почивката, а Антони Марсиал нацели гредата след хубава акция на гостите.

Шестият в таблицата Манчестър Юнайтед събра 66 точки кръг преди края на сезона. Саутхямптън е осми с 46 пункта на сметката си.

Домакините натиснаха още от самото начало и след неточния удар на Таргет се стигна до конфликтна ситуация от нищото. Ерик Байи си спря топката с ръка около границата на наказателното поле и реферът Майк Дийн посочи бялата точка. Маноло Габиадини застана зад топката и стреля в долния ляв ъгъл, но Серхио Ромеро спаси с една ръка!

"Червените дяволи" събраха самочувствие от ситуацията и погледнаха в предни позиции. Грешникът Ерик Байи стреля право във вратаря Форстър след хубава акция, а след това Антони Марсиал би покрай лявата греда след много добро подаване от Уейн Руни.

"Светците" създадоха следващото опасно положение, но ударът на Уорд-Праус мина леко встрани и високо от вратата на гостуващия отбор. После Седрик измъкна корнер, опитвайки се да отбележи от нищожен ъгъл почти от аутлинията.

Шут на Туанзебе беше блокиран, а до края на първата част и двата отбора бяха прекалено пасивни. Редмънд събуди позаспалите зрители на трибуните с мощен, но неточен удар от дистанция.

Малко след почивката Душан Тадич отправи страховит снаряд към вратата но гостите с левачката от фаул, но Ромеро се намеси великолепно. После Ромеу отправи удар от трудна позиция, но отново стражът на Юнайтед се намеси. Аржентинецът спаси за трети пореден път, когато Уорд-Праус се опита да го преодолее.

В средата на втората част Уейн Руни излезе срещу вратаря, залъга го и върна за заелия по-добра позиция Хуан Мата, но шутът на испанеца с левия крак се оказа неточен. На отсрещната врата Уорд-Праус стреля ефектно, но в тялото на Джоунс.

Двайсетина минути преди края на редовното време Антони Марсиал отправи много класен фалцов удар, но кълбото се отби в дясната греда! Хенрих Мхитарян пробва добавка, но намери трибуните. Домакините отговориха с удар покрай целта на Джей Родригес, който беше в положение на немаркирана засада.

Саутхямптън - Манчестър Юнайтед 0:0

Пропусната дузпа: Габиадини (Саутхямптън) - 6'

Саутхямптън: Форстър, Стивънс, Йошида, Седрик (Пие - 69'), Таргет, Ромеу, Дейвис, Уорд-Праус (Буфал - 77'), Редмънд, Тадич, Габиадини (Родригес - 62')

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Смолинг, Джоунс, Байи, Дармиан, Фелаини (Ерера - 75'), Туанзебе (Карик - 64'), Мхитарян, Мата (Рашфорд - 69'), Руни, Марсиал